| Ramona3k3 a întrebat:

Cum poți să-ți învingi frica de ace, injecții, etc?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica! Cand iti este frica, atunci devii stresata si simti totul la intensitate mai mare decat ar trebui. Ai ceva injectii de facut? Sau analize? Sunt si asistente care fac injectii ca nici nu stii ca ai primit o injectie, deci ce rost are sa te stresezi? Nu te uiti acolo, te gandesti ca esti cu un tip dragut si el te inteapa cu un ac, din greseala! Trece repede efectul si adesea nu dor injectiile! Numai bine!

| Ramona3k3 explică (pentru Caro34):

De durut, nu dor.Dar eu una am o stare de lesin, cel putin asa a fost ultima data. Efectiv imi e rau.

| Caro34 a răspuns (pentru Ramona3k3):

Da, te inteleg! Am invatat la scoala si despre astfel de cazuri. E bine ca-ti cunosti reactia si sa spui cand trebuie sa-ti ia sange fiindca poti sta culcata si totul e OK insa fii tare, sunt alte proceduri mult mai dureroase ca o amarata de injectie! Ai grija de tine!

9 răspunsuri:
| nhhv a răspuns:

Gândește-te că vei ajunge într-o zi în punctul în care vei fii mămică și vei fi nevoită să faci analize, iar aici nu mai e pe vrute sau stai că mi-e fricălaughing.

| Ramona3k3 explică (pentru nhhv):

Asta nu mă ajută acum.

| nhhv a răspuns (pentru Ramona3k3):

Știu, dar trebuie să te gândești că măcar trece repede. Și eu am problema asta, deci te înțeleg, doar că eu am fobie de vene, leșin efectiv și nu exagerezlaughing.

| Skyo a răspuns:

Fii barbat, nu copil tongue

| RAY a răspuns (pentru Skyo):

E fata o cheama ramona

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Si mie imi este frica de injecti, dar asta e

| Ramona3k3 explică (pentru Skyo):

Păcat că sunt fată.