| DubstepQueen a întrebat:

Cum poti sa iti invingi frica?
:l
thinking

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! prin autosugestionare. trebuie sa te controlezi, totul pleaca din mintea ta! si mie imi era frica sa intru in baie, eu sunt bolnava si aveam o motivatie, dar a trebuit sa ma controlez, la baie mereu mi se facea rau...cu timpul am invis acea teama si astazi merg la baie fara frica.
O zi minunata sa aihappy

| Woodenpints91 a răspuns:

Vodcă

| leftside a răspuns:

Ia vreo 2-3 paharele, in stare de ebrietate ai un curaj fantastic, nici nu mai stii ce e aia frica laughing

| JackWolfskin a răspuns:

Profesorul meu de psihologie spunea anul trecut ca pentru a ti invinge frica ai nevoie de autosugestie si curaj sau ura si forta...
Frica este de 2 feluri :
1 generata instant : un exemplu este ca atunci cand ti se ridica tensiunea imediat pentru ca o masina s a oprit la limita fiind gata sa te calce ( tu ai impietrit )
2 generata lent : un exemplu este ca atunci cand vrei sa treci strada dar nu ai curaj

Sper ca ai inteles, acum te rog frumos FUNDA!