| DominicxD a întrebat:

Cum pun Mozilla ca browser principal in windows 7?

4 răspunsuri:
| Any a răspuns:

Intri pe net apoi undeva sus este "TOOLS" pai dai "OPTION" si dai la "MAIN" si undeva acolo pui adresa mozillei adc asta http://www.google.ro/......p?/firefox Funda!

| Aurelian0709 a răspuns:

Sal te duci la Mozilla Firefox la Options, dupa care la Advanced, si acolo jos scrie System Defaults, si bifezi "Always check to see if Firefox is the default Browser on startup" si apesi Check Now. obligatoriu apesi si Check now ca sa iti mearga si pe urma intri de pe mess pe email si se va deschide cu mozilla firefox. baftawinking

| DominicxD explică:

Asta am facut, dar vreau ca sa-nu mai imi apara Internet Explorer cand am un link pe mess. adica vreau numai Mozilla.

| bastilias a răspuns:

Nu mai scrieti tampenii daca nu va pricepeti!
Pentru a seta default un browser(implicit Mozilla in cazul tau) se face in felul urmator:
- Start - all programs - default programs - set program access and computer defaults - custom - choose a default web browser - si aici setezi mozilla firefox, ai dai ok si asta e tot.