| blackmesa a întrebat:

Cum resetez rezolutia la Counter strike 1.6 daca nu pot vedea jocul deoarece imi scrie pe monitor "out of range"? Am setat o rezolutie prea mare care nu o suporta monitorul. Se aude, merge dar nu pot vedea.
P.S. nu-l pot dezinstala

36 răspunsuri:
| cristiancosmin a răspuns:

La mine suporta si 2048x1536 la cs 1.6

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu astept un raspuns happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi trebuie asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi apare optiunea "Launch parameters" sau xp nu are asa ceva?

| blackmesa explică:

Am gasit in alta parte
Pt. cei care au aceasta problema:Click dreapta pe counter-strike, properties, Set launch options, si acolo puneti, Launch parameters -w 800 -h 600.

| PetreGabriel a răspuns:

Atentie nu repet de 10 ori. Pt a reveni setarile la cs exact cum lati instalat o data tr sa procedati astfel! start/run.la run scrieti regedit va apar mai multe fisiere. Hkey current_user o sa gasiti un folder software intrati o sa va apara mai multe foldere acolo e un folder vale il stergeti. Cam atat intrati in cantar si bafta

| DenisIonut01 a răspuns (pentru PetreGabriel):

Multumesc
laughing

| Vorobchevici_Dorin_1998 a răspuns (pentru PetreGabriel):

Baa frt mersi mersi mersi

| oViDiU329 a răspuns (pentru PetreGabriel):

Multumesc!

| alexbona a răspuns (pentru PetreGabriel):

Mersi mult!

| anghelmariannico a răspuns (pentru PetreGabriel):

Poti face cum a zis Gabriel sau in caz ca tot nu merge va sugerez daca aveti 7, 8 ca windos pe vista si xp nu am incercat da puteti sa va interesati. Dati clic dreapta pe my computer, dupa aceea Advanced system settings, apoi settings de la performace este primul, apoi Data Execution Prevention
, acolo dati tunr on DEP si add si bagati cs -ul acoclo ca exceptie, sau daca nu merge sa il bagati dai turn off si gata. Sper sa va fi ajutat

| soull39 a răspuns (pentru PetreGabriel):

Multumesc! L-am testat si pe windows xp si merge.

| Radu1405 a răspuns (pentru PetreGabriel):

Multumesc mult!

| Ilovan_Ionel_1995 a răspuns (pentru PetreGabriel):

Am facut exact cum ai precizat, tot nu se deschide. Daca vreui sa ma ajuti.
ADD la skype-ul meu: ilovan ionel

| Daniel_Dornianu_1987 a răspuns (pentru PetreGabriel):

Mersi a mers

| zamfiralex a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...numa ca la mine este rezolutia prea mica...cum o maresc e problema mea

| Silviu_Druncea_1987 a răspuns:

Repornesti Pc-ul
Intri in in safe mode ( f8)
Pornesti jocul
Setezi rezolutia la 640 x 480
Inchizi jocul
Repornesti Pc-ul
Si gata happy

| KryssuMeow a răspuns:

Te duci in folderu cu counter strike, apesi click dreapta pe joc, dai propriets, i sa-ti apara undeva unde scrie copatibily: setezi 640x480winking. Funda?

| oViDiU329 a răspuns (pentru KryssuMeow):

Tot asa merge frate! si nu il pot dezinstala

| PreForcer a răspuns:

Fii atent, du-te la icoana cu Cs-ul, dai click dreapta, apesi Properties si la Run setezi Minimized.
Sperca te-am ajutat

| 2pac_9905 a răspuns:

Dezistaleaza jocul, si apoi instaleazal din nouwinking

| Vorobchevici_Dorin_1998 a răspuns (pentru 2pac_9905):

Ba am facut asta si eu si nu s-a schimbat nimic crying

| 2pac_9905 a răspuns:

Dezinstaleaza jocul, si apoi instaleazal din nou.

| bRixeD a răspuns:

Pai. Poti sa-ti refaci windowsul.Si eu am acum aceeasi problema, dar astept sa vad daca se mai pot si alte posibilitati. Fundita?big grin

| Ionut_Seby_1999 a răspuns:

Clic dreapta--->run as---->the folowing user---->selecteaza numele pc-ului tau---->curent user----->OKwinking

| kallco a răspuns:

Run -> regedit
Cod:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Half-Life\Settings]

si stergi de`acolo urmatoarele :

Cod:
"ScreenWidth"=dwordlove struckxxxxxx
"ScreenHeight"=dwordlove struckxxxxxxx

| Andrei1230 a răspuns (pentru kallco):

Frate m-ai salvat! love struck
Tu ar trebui sa ai raspunsul castigator! big grin

| RoscaL a răspuns (pentru kallco):

Cum adica run regedit unde sa dau la run sa scriu regedit nu imi explici te rog dau funda

| DarkLegend123 a răspuns (pentru kallco):

Mz frate m-ai ajutat!

| Pop_Seby_1988 a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru...Doar ca eu il pot dezinstala straight face

| InTacT a răspuns:

Si eu am avut problema asta, m-am chinuit mult timp cum sa fac ce sa fac dar e ff simplu :1Click dreapta pe icoana de pe care intrati in cs-ul vostru | 2 Propretis / Compatibility iar acolo va apare {Run in 640x480 Screen Resolution } bifati casuta dati OK si intrati in cs reglativa rezolutia dupa care repetati procesul si DEBIFATI casuca cu Run 640x480 ...Sepr ca v-am fost de ajutor bfta La cs

| SebiSebbi a răspuns (pentru InTacT):

Tot out of range îmi apare

| miaskumpika a răspuns:

Justin puia mi-a fost de foarte mare folos! urmati ce a spus el si va da un rezultat favorabil

| Razvan_Rzv_1996 a răspuns:

Am si eu o problema si nu stiu ce sa fac. Joc counter strike dp steam. cand dau dulbu click sa intru in joc mi se face ecran negru da sunetele se aud. nu stiu ce trebuie facut cine ma poate ajuta as fi recunosctaor. Am windows 7 home premium placa video geforece 9600 GT

| DOGARu a răspuns:

Asa am si eu aceeasi problema dar nu imi merge de la compatibility si proprietati run 640x480 screen resolution as dori alt sfat daca se poate

| costinluciann a răspuns:

Adaugă la sfârșit în set launch options -w 1024 -h 768 pentru rezoluția 1024x768 sau -w 800 -h 600 pentru rezoluția 800x600. apoi du-te la setari la cs, selecteaza windescreen, apio si rezolutia pe care o doresti. gl