| insanelove a întrebat:

Cum reusiti sa scapati de cosuri si petele de pe fata? dau fundita :X

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Eu iti recomand crema PureActive de la Garnier. usuca repede cosurile pe care le ai si, daca o folosesti in fiecare seara, inainte de culcare in zonele predispuse la aparitia cosurilor, vei observa ca nu prea iti vor mai aparea cosuri.decat 1-2 ratacite happy

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

| Ioanaa_5834 a răspuns:

Pai du-te la doctor si o sa iti faca radiatii. i o sa iti treaca dar sunt scumpe. date cu galbenele(daca nu ma insel) ceaiuri si medicamente o sa te ajute. mai intreaba si tu la farmacie.

| oana_1897 a răspuns:

Buna...eu de mult folosesc 3 ingrediente: zeama de lamaie+ulei de masline+malai. Din astea faci o pasta si o aplici ca o masca, lasi cateva minute sa actioneze apoi te speli cu apa si sapun. Sper sa dea rezultate si la tine.winking

| Mihaela_1062 a răspuns:

Eh!:-x
eu nu trebuie sa scap de cosuri pentru ca eu nu am cosuri!big hug
si nici peteeeblushing