| anonul a întrebat:

Cum rezolv problema cu buzele uscate?
Sunt un baiat de 16 ani si in ultimul timp am remarcat ca mi se usuca buzele cam la 30 de minute, iar acest lucru imi complica viata sad de fiecare data cand sarut trebuie sa imi "umezesc" buzele laughing altfel da o senzatie oribila la atingere. Exista produse de buze pentru baieti, daca da ce imi recomandati? Va multumesc anticipat tongue

Răspuns Câştigător
| Adya20 a răspuns:

Exista balsam de buze care este transparent asa ca poti sta linistit pentru ca nu va spune nimeni ca esti gay sau ca te dai cu rujhappy da-ti si seara si dimineata si can iti simti buzele uscatehappy Eu am foarte multi prieteni baieti care nu sunt gay si se dau cu balsam de buzehappysi crede-ma nu le este rusine s-o faca in public, nu este ceva ciudat ceea ce fac, succes

12 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Nu conteaza sexul, poti folosi orice. Cauta intr-un magazin de frumusete un strugurel-crema, pentru buze uscate. Cauta ceva de firma, de exemplu L`oreal Paris, Avon, Nivea etc.

Daca vrei sa rezolvi aceasta situatie cel mai eficient, rapid si bine. consulta medicul de familie. Poti avea o infectie sau din cauza hormonilor. Doctorul tau de familie iti poate da o crema, sau un gel. Bafta!

| HBK a răspuns:

Taie o capsula de vitamina E si se ung buzele crapate cu uleiul din interior, de asemenea, in perioada respectiva se vor consuma cat mai multe lichide.Foloseşte un supliment alimentar cu multivitamine pentru că buzele care se usucă uşor pot indica deficienţe nutritive. Include în alimentaţia ta lapte, iaurt, brânză şi somon, acestea sunt bogate în calciu şi magneziu. Te poate ajuta in vreun fel.

Abh
| Abh a răspuns:

Bea 2l de lichide pe zi, fa o saptamana tratament cu multivitamine si foloseste un balsam de buze, inclusiv seara cand te culci.

| Veve :X a răspuns:

Poti sa cumperi de la farmacie un basam de buze cu aloe vera happy
nu este un produs numai pentru baieti happy

Bafta :*

| Maia a răspuns:

Cumpara-ti un balsam de buze incolor de la farmacie, nu sunt specifice pentru fete sau pentru baieti.Sunt unisex!

| Contrast a răspuns:

Nu-ti recomand deloc sa-ti mai umezesti buzele, saliva nu face altcevasa le ususce mai tare., gasesti lip balm de la Nivea(sau orice alta marca), lip protectant sunscreen sau skin protectant/ sunscreen SPF4 (de la chapstick.com, etc) gasesti cosmetice special pentru barbati sau unisex inodore, incolore dar de efect.

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Ai putea sa`ticumperi un strugurel fara culoare si fara miros:d...Aceasta problema o ae si un coleg. Dar el se da cu luciu de buzelaughingrolling on the floor...

| EANS a răspuns:

Pai ai putea sa iei un strugurel, dar daca iti este rusine cu el, atunci poti lua o alifie de galbenele cu care sa te dai dimineata si seara. mie mi-a mers. este un sfat bun mai ales ca mama mea aeste doctora.eu asa te sfatuiesc.incearca,si daca nu merge date de mai multe ori pe zi, de exemplu dupa fiecare masa

| cockie_green a răspuns:

Poti sa iti dai cu un balsam de buze in fiecare zi si nu uita sa bei multe lichide

| aliona_6797 a răspuns:

Si mierea de albine e buna pentru asa ceva. Te dai de cate ori ai ocazia pe buze si astepti cateva minute. Cel mai bine este sa faci asta dimineata, ca sa nu umbli cu borcanelul cu miere dupa tine la scoala, ori si mai bine, la intalnire.

| Clauditza a răspuns:

Pai pentru baieti nu stiu daca exista foloseste ori strugurel ori tetraciclina pe care o gasesti in farmacia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu strugurel, pentru ca?