| alexandru34 a întrebat:

Cum sa agati foarte usor o fata?

24 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai trebuie in primul rand sa te comporti bine cu acea fata. Trebuie sa ii demonstrezi ca o iubesti cu adevarat. happy

cami
| cami a răspuns:

Iti spune o fata big grin. Voi baietii de cele mai multe ori gresiti cand incercati sa "agatati" (mai frumos suna cuvantul ~cuceriti~) o fata. Uite ce e (acum depinde si de tipa repectiva, daca e fitoasa nu cred ca se incadreaza aici). Nu trebuie sa te dai mare, aratandu-i ce mare smecheras de cartier estihee hee. Unii par chiar penibi ~deci nu cred ca-ti doresti~. Uite ce NU trebuie sa faci:

-nu o lua cu apelative gen "zanica","papusa", iacs. E chiar dezgustator pentru unele, mai bine ii spui pe nume happy
-incearca sa nu pari badaran, ci cat mai educat si grijului posibil cu ea, acorda-i mare atenti, fa-o sa se simta importanta. Daca vrei s-o cuceresti, trebuie happy
-decat sa-i arati cat de grandios esti tu, spunandu-i ca esti corigent la mate, mai bine taciwinking
-prefera sa o privesti in ochi atunci cand vorbeste si incearca sa pari ca o asculti si o urmaresti cu discutia, aproband-o cu cuvinte gen "da si mai departe ce a facut? "sau de ce nu, tine-te tu conectat si incearca sa fii atent.
-adreseaza-i cuvinte cat mai sincere, dar pe atat de frumoase. Daca se prinde ca ai mintit-o in legatura cu bluza ei cea noua (i-ai spus ca-i sta bine si ea a observat contrariul) ai pus-owinking

Cam asta ar fi. Poate imi mai amintesc pe parcurs si revin.winking
Baftawinking!

| meioana a răspuns:

1.cu un carlig
2.cu o franghie
3.depinde si de ce vrei sa o agatilaughing
Cel mai usor este sa fii mai intai prietenul ei. Sa nu intreci masura si sa faci avansuri pentru ca sansele ti se vor spulbera.

| galileo a răspuns:

Ceau. Incearca sa fii tu insuti, nu te da cine nu esti. Arata-i ca iti place de ea, arata-i ca tii la ea si ai face orice pentru ea. Vorbeste-i prin fapte, arata-i afectiunewinking.

| melinda33 a răspuns:

Daca doresti pur si simplu sa agati o fata pentru o relatie neserioasa atunci fata respectiva trebuie sa fie neserioasa. Dar daca pentru ceva serios atunci trebuie mereu sa atragi atentia la ea, sa-i spui complimente, sa faci ca ea sa se intereseze de tine.

| RainDrop a răspuns:

Eu va zic sigur, eu le fac sa rada si le zic ca is frumoase, apoi ele ma saruta pe obraz, oricum altele cum ma vad sunt moarte dupa mine waiting

Alte răspunsuri
| alex66om a răspuns:

Ce-ai ma ca am citit aici comm lasate de voi in care spuneati ca trebuie sa ne purtam frumos cu fata respectiva si bla bla... Dar acum, din cate vad eu, o fata nu se uita la tine pana nu ii bagi un sut in fund! Cred ca fetele din ziua de azi au o atractie pentru "negativ" pentru "bad boys" fara viitor! Cred ca daca as reusi sa fiu un "bad boy" poate as fi cu cine doresc, dar pur si simplu nu pot! Eu incerc sa fiu cat mai bun cu ea, sa ma port cat mai frumos! Dar nimic nu da roade. Parca tot la un boschetar beat mort in sant si fara viitor s-ar uita. Ce s-a intamplat cu "fetele" din zilele nostre? Oare asa sunt toate?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te imprietenesti cu fata respectiva, sa vezi ce fel de fata e.Sunt si fete mai sensibile si mai cuminti, dar si fete care prefera sa fii mai badaran (si crede-ma ca sunt foaarte multe). Daca fata e mai cuminte (dar nu prostuta) incearca sa ii vorbesti cat mai frumos, sa ii faci complimente sincere, sa cauti sa o intelegi si sa ii arati ca o placi si sa faci chiar tu primul pas dar nu pe mess. Daca fata e mai obraznica si ii place sa fii mai badaran, cred ca in cazul asta stii ce sa faci. Fiecare baiat are asa o latura laughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu fata pe care o placi, dar ia-o incet. Sa nu grabesti lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu intai as lua-o usor cu cuvinte frumoase si nu as minti-o cu diferite lucruri plictisitoare.
Dupa aia as incerca sa o fac pe ea sa ma placa fara sa isi dea seama ca si eu o plac.
Apoi as intreba-o daca vrea sa fim impreuna.
-Nu stiu daca merge deoarece intai fetele ma intrebau pe minebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga si tu niste vrajeli!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O inviti la un suc, dupa ce va cunoasteti mai bine ii ceri nr de telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu: 1 afli ateva informatii despre ea, ce ii place, unde se duce sa se distreze! 2 te faci ca o intalnesti undeva din greseala si o inviti undeva unde-i place ei (la film, la patinoar, la o cafea)! 3 incerci sa scapi pe ea ceva sau sa te impiedici si sa te prinda, Ceva care sa ii arate ca esti interesat de ea! RESTUL VA DESCURCATI CA 90 % ESTE INTAMPLARE SI 10 % INTENTIONAT.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing
El vrea niste sfaturi si voi incepeti deja cu mistourile rolling eyes
In primul rand te bagi in vorba cu ea ce mai face. Cum sta cu baietii si aici bagi pe aia daca are prieten happy Daca zice da, mai incearca sa mai faci o gluma, sa mai destinzi atmosfera si ii ceri numarul de telefon. Daca ti-l da inseamna ca s-a cam plictisit de baiatul ala, daca nu asta e happy Next-> totul trebuie sa decurga de la sine. Daca iti da numarul nu o bagi in seama vreo 2 zile, dupa aia o suni, ii zici ca vrei sa va vedeti, chestii de genul o vrajeala, doua, gasiti si voi. Nu din alea de cocalari, ceva frumos care s-o faca sa zambeasca. Daca esti ma timid poti sa ii zici sa mai vina si ea cu o fata si tu cu un prieten mai cu tupeu si in care sa ai incredere. Cand o sa vezi ca el se da la cealalta, crede-ma ca primul lucru la care o sa te gandesti este concurenta si incepi si tu vrajeala cu "a ta". Cam atat. Nu fiti nesimtiti sau mitocani decat cu cine meritahappy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai faceti misto de el. Alex, pentru a agata nu trebuie sa arati ca Brad Pitt, trebuie sa stii 3 lucuri cand actionezi: calmitate, ingrijit (mai ales pantofii si parul) si o intrebare cu caracter deschis-adica o intrebare in care sa nu ti se raspunda cu da sau nu. De exemplu o parere despre un lucru anume pe care esti stapan si despre care puteti discuta amandoi. Ia-ti o foaie de hartie si insira pe cele mai bune idei, apoi selecteaz-o pe cea mai buna si testeaz-o.

| gynycola a răspuns:

Spune-i.

| Stelian_Mihalceanu_1996 a răspuns:

Man e foarte usor. Lasati caterinca ca baiatul vrea un sfat pe bune. In primul rand nu ii spune pisy sau papusa sau gagica suna a cocalar. Incearca sa vorbesti cu ea, sa vezi ce ii place, ce puncte comune aveti si dupa incearca sa iesi cu ea. Dupa un timp o sa fiti apropiati si o sa vina totul de la sine, o sa fii increzator si o sa iti faci curaj sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Fii romantic, du-o la restaurant si incearca sa o intrebi intr-un loc dragut gen langa un lac sau in parc dupa ce va plimbati. Sau o duci in cafenea si la un moment dat stai langa, ea o iei frumos de manuta, inchizi ochii sa pari pasional si o saruti si aia e.

Alte răspunsuri