| bianca_9810 a întrebat:

Cum sa am incredere in mine?big grin(scuze de categorie).

2 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Buna, Bianca.Nu e atat de greu.Trebuie in primul rand sa-ti cunosti calitatile si defectele foarte bine. Apoi trebuie sa fii sigura pe ceea ce faci si cum faci, atata timp cat apelezi intr-un fel sau altul la calitatile tale.Trebuie sa fii hotarata si sigura pe tine.

| alexaaa a răspuns:

Multe persoane au aceasta problema.chiar si eu uneori nu am deloc incredere in mine. dar de fiecare data mi se intampla la fel: imi dau seama ca trebuie sa ma gandesc mai mult la calitatile mele, si sa am incredere in ceea ce sunt si in ceea ce pot facewinkingdeci, cel mai bine este sa incerci sa scapi de complexe, si sa incepi sa ai incredere in tine.asta iti va schimba parerea despre tine, si va schimba si parerea celorlalti despre tine, crede-mawinkingsucces!:*