| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa devin mai atent la vorbe, ma refer sa imi controlez emotile si cuvintele?
( sa nu imi pierd controlu, sa pot analiza o situatie complicata din diferite aspecte, etc.)
* Cum sa vorbesc mai putin?
(multi zic ca prea mult vorbesc si nu stiu ce acolo, dar daca tac apai intreaba deja ce e cu mine si nici asa nu le convine, cum sa fac?)

2 răspunsuri:
| LordCroft a răspuns:

Pai nu stiu... citeste niste carti romane politiste sau ceva ce-ti place dar sa fie de actiune si acolo vezi cum vorbesc personajele, cum se poarta.

| Edeline a răspuns:

Mai citeste si tuwinking