| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa fiu prietena cu toate fetele, dar si cu toti baieti din clasa? Fundita. Eu vreau sa fiu o prietena buna a tuturor. Daca ma ajutati va

Răspuns Câştigător
| Mirela a răspuns:

Prietena buna? pentru unii vei fi doar atunci cand ii ajuti in probleme. dar ei pe tine nu straight face happy asa am patit eu.credeam ca o sa ne intelegem mult timp d acum incolo, am fost buna kth am ajutat. o dupa aceea m. a lasat balta. Daca esti fata cauta un baiat din cls/sc si incearca sa te imprietenesti cu el[daca, capeti incredere in el(in timp)]si fii sigura ca nu. ti va face rau dar pana atunci trebuie sa. l descoperi... sa vbiti deschis happy love struck. Succes >big grin

5 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Fii u insati. comunica cu fiecare coleg incearca sa-i ajuti daca au nevoie doar si cam atat

| liveincolors a răspuns:

Nu ai cum sa fi prietena cu toata lumea. E imposibil asa ceva.

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Eu spre exemplu nu as putea sa fiu prieten cu toti din clasa pentru ca unii sunt cocalari, iar unele pitipoance, deci sunt prieten cu cei care nu sunt asa. Pur si simplu nu suport cele doua grupe prezentate mai sus. Daca ma saluta ii salut si eu, daca nu, nu ma deranjeaza! Poate mai vorbesc cu ei o data la nu stiu cat timp, dar nu as vrea sa imi fie prieteni.
Nici nu imi dau seama de ce ai vrea sa fii prietena cu toti din clasa ta.
Parerea mea : iti trebuie cativa prieteni adevarati si de restul' nu ai nevoie. Decat sa am un singur prieten, iar acela sa fie prefacut, mai bine nu am nici unul!
Gandeste-te mai bine ce vrei! Sa ai o zi buna!

| matt25 a răspuns:

Traiesti intr-o lume fantasmagorica. :-) Nu exista asa ceva, sa fi prietena buna cu toata lumea. :-)

| nuku a răspuns:

Incearca un comportament deschis, surazator, arunca cate o glumita sau un banc sec sau un eveniment hazliu ceva care sa-i faca atenti si sa prinda dar fara sa-i afecteze sau sa vada nu stiu ce barfa
mai baga o iesire la disco sau o zi onomastica sau un chef de clasa sambata ca pe vremuri numit ceai reveniti la generatia 80
Intreaba parintii cat erau de uniti si ce chefuri trageau in limita bunului simt totul romantic si plin de glume la asa asa zisele ceaiuri