| SofiaMaria32567 a întrebat:

Cum sa fac să mă placa un coleg de clasa?

8 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ai cum sa îl faci happy. Stai prin preajma lui, atat. Dacă ii place de cum ești tu e foarte bine.

| SofiaMaria32567 explică (pentru Nirvanaaa):

Înțeleg că nu am cum sa îl fac să mă placă, dar spune-ți-mi măcar cum să mă comport prin preajma lui, adică eu mă comport normal dar trebuie ceva să îl atrag, ce le place băieților la fete sau ce nu le place? Ca să știu ce să fac și ce nu

| Nirvanaaa a răspuns (pentru SofiaMaria32567):

Salut! Nu ai ce sa faci sa îl atragi, ori te place ori nu. Când cineva te place pe bune e atras de ceva ce tu nici nu îți dai seama, de asta ți se spune sa fii tu însăți. E posibil tu sa te străduiești sa te placa și el sa fie atras de o fata care efectiv nu face nimic special.
De asta, fii tu și continua sa socializezi cu el. Așa va ajunge sa te cunoască și poate sa te placa. Caută ceva ce aveți in comun și discutați despre asta. Cam atat e ce poți face.

| SofiaMaria32567 explică (pentru Nirvanaaa):

Ok, mulțumesc de răspuns. Oricum pare că m place pentru că sunt singura fată pe care o invita să vada cum joaca fotbal sau sa mă joc cu el pe calculator sau să ieșim ...asa că mna

| Nirvanaaa a răspuns (pentru SofiaMaria32567):

Cu drag. Deci aveți și lucruri in comun ceea ce e bine. Vezi cum evoluează situația de aici incolo happy.

| TheStrategist a răspuns:

Fii tu însuți, nu încerca să fii altcineva ca să te placă.

| SofiaMaria32567 explică (pentru TheStrategist):

Sunt, dar cum sa fac in asa fel încât să observe că îl placi

| Forneticugem a răspuns (pentru SofiaMaria32567):

Sate duci și săi spui cu adevărat ce simit pentru el cu adevărat