| JollyLulu a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai am cosuri pe fata fara masti si creme ceva de la batrani sau in genul?big grin fundita:X:X

Răspuns Câştigător
| Diavolulestefemeie a răspuns:

Poi cosurile apar mai ales atunci cand esti "pe stop" Si cu timpul trec nu`ti face griji.nu te da cu creme sau masti dar asa ca sa ti se usuce mai repede date cu fond de ten. Mie`mi merge happy

Pa`pa

10 răspunsuri:
| mysterious a răspuns:

Incearca cu lamaie, la mine a functionat.

| CudiDaKid a răspuns:

Poi eu ma spal pe fata dupa aia ma dau cu ulei de masline si dupa cateva ore ma spal iar! Dupa cateva zile se duc!

| Annemary_2131 a răspuns:

Eu folosesc sapun cu sulf cu care ma spal pe fata de 2 ori pe zi... dimineata dupa ce m-am spalat pe fata ma dau cu o crema sebo-reglatoare de la gerovital plant
seara tot dupa ce m-am spalat cu sapun cu sulf ma dau cu mibazon, un unguent pe care il gasesti in farmaciile veterinare dar de efect
crema sebo-reglatoare o aplic pentru ca sapunul usuca pielea si crema mentine constant nivelul de hidratare si nu astupa porii
folosesc acest tratament de jumatate de an si am doar cateva cosulete mici pe fata care se acopera perfect cu fond de ten
inainte sa te speli cu sapun demachiaza-te

acum costurile-sapun cu sulf(5 lei)
-crema sebo-reglatoare(13 lei)
-mibazonul(8 lei)

ti-l recomand din proprie experienta...tratamentul asta mi l-am creat eu... mibazonul e folosit pentru tratrea cosurilor in combinatie cu tinctura de propolis dar mie tinctura de propolis mia produs o iritatie si am retinut doar mibazonul,,, iar crema mi-a fost recomandata de cineva si mi-a priit foarte bine. crema o poti inlocui daca nu-ti place
inainte sa folosesc acest tratament.am folosit zynerit, skinoren, retin-a, akneogel, acnetol etc.am problema cu cosurile de la 13 ani si acum am 15...

[Ann'marie]

| DAC a răspuns:

Iti spun eu ce trebuie sa faci happy
In primul rand nu folosi un prosop comun de familie, adica incearca sa iti tii un prosop al tau.
Spala-te pe fata de cel putin 1 data pe zi.
Nu folosi creme sau alte prostii ca nu te ajuta cu nimic.
Nu folosi pudra sau fond de ten.
Incearca sa nu le spargi si daca totusi, ai facut-o, da-te cu putin spirt in locul respectiv happy
Cam asta ar fi pentru un ten mai "sanatos", cica.Acuma daca esti in plina varsta la care apar cosurile, nu ai ce sa faci. Ce ti-am spus eu tine de igiena si sa stii ca scade aparitia lor happy
Acuma de, nu poti sa faci ceva anume sa nu iti apara nici unul, ma intelegi?
Bafta!

| adryana_6228 a răspuns:

Spalate pe fata cu ceai de galbenele sau ce ai pe acolo iti va face bine pentru ca iti curata fata...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia zineritlaughing

| miruna_3015 a răspuns:

Pai sa te duci la dermatolog si sa-i zici sa-ti dea roacutane sunt niste pastile foarte bune

| Claw_5238 a răspuns:

Pai uite un sfat foarte okhee hee

seara inainte de a te pune in pat taie o lamaie in 2 si o jumatate stoarce putin pe vata si tamponeazate pe fata si las-o sa se usuce o sa te piste si dimineata cand te trezesti te speli ai grija sa nu iti dai in ochi ca pisca foarte tare...

la mine functioneaza dupa cateva zile trec cosurile, incearca si lamaia face foarte bine la ten