| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa nu se prinda mama ca fumez?

27 răspunsuri:
| Eu4EverX a răspuns:

Da ar fi bine sa te lasi... dar totusi ca sa nu te prinda incearca ca nu ti tigarile la tine, eventual le lasi la un prieten, mesteci de fiecare data guma sa nu se simta, incearca sa ti tigara un pic mai departe de haine caci se va simti mirosul, date cu mult parfum, si crema sa nu miroase mainile de la fum.

Succes totusi:*

| Breim_Raul_2002 a răspuns (pentru Eu4EverX):

Nu e bine sa masteci guma, se simte mai tare!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E MAMA, ea stie mereu ce facihee hee

| Angiutssa a răspuns:

Mai copile, tu fumezi?!?!?! Si crezi ca e bine pentru tine?!?!?! Daca as avea un copil care fumeaza i-as stinge tigarile pe limba! Tu esti sanatos/sanatoasa la cap?!
Cu ce te ajuta fumatul?! Bunicul meu a fumat de la 12 ani si la 67 de ani a murit de cancer la plamni! Vrei la 55 de ani sa ajungi sa scuipi sange, sa tusesti non-stop si alte nenorociri?!
Lasa-te de fumat! Pana nu e prea tarziu.
Bafta.

| gabryel a răspuns:

Poi tine tigara cu 2 bete sau cu un patent si nu iti mai miroase mana sau dupa ce ai fumat freaca intre degete o planta care miroase tare ex frunza de nuc, nu fuma de fata cu vecinii tai, fumeaza intr-un loc retras ex in podul casei, in scara de bloc e foarte probabil sa fii vazut de vecini, ridica-ti manecile cand fumezi sa nu intre fumul in maneca hainei, mesteca guma dupa ce ai fumat si cam atat eu asa am facut si 4 ani de zile nu a stiut nimeni ca eu fumez doar tovarasii mei stiau, daca stai la bloc este mai greu sa te feresti dar la curte... e perfect

| Anecherry a răspuns:

Sa te lasi; in cazul in care nu vrei, ai grija in primul rand unde fumezi. sa nu fie posibilitatea sa fie cineva care sa ii spuna mamei tale. chiar si prin centrul orasului sau pe strazi principale exista riscul sa te vada cineva. apoi mai este mirosul de tigara. nu te du niciodata in casa imediat dupa ce ai fumat pentru ca isi va da seama. mesteca guma, nu neaparat mentolata, cu fructe sau dulce ca sa nu bata la ochi. daca nu vrei sa iti miroase mana a tigara poti folosi un bat ca sa tii tigara sau daca nu poti foloseste servetele umede cu un miros puternic, sau poti folosi chiar parfum. evita sa fumezi in locuri inchise pentru ca iti va intra mirosul un haine si in par(daca esti fata este foarte neplacut). chiar daca mama ta este plecata la serviciu, nu fuma in casa gandindu-te ca se aeriseste,; chiar daca asa vei face prima data, fumul de tigara se imbiba incet incet. mai mult nu stiu ce sa-ti zic, ai grija de tine si de sanatatea tahappy.

| Bloo2 a răspuns:

Nu mai fumezi raised eyebrows

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Sa te lasi de fumat... Daca ai pus intrebarea asta inseamna ca nu esti chiar mare ca sa te apuci de fumat.Asa e? Cati ani ai? sincer!
Si daca chiar vrei sa continui...parintii tai tot vor afla odata si odata.eu urasc ziua cand am pus tigara in gura straight face

| Dyony01 a răspuns:

Pentru ca sa nu iti miroase gura foloseste gume, pentru a nu-ti mirosi hainele parfum. si pentru maini poti sa iti iei un dezinfenctant sau poti fuma cu sarma. lesi o sarma de tigara si fumezihappy sper ca te-am ajutat t pup i grija d tine :*

| andreisandu28 a răspuns:

Pai stiu un prieten fumeaza de 3 ani laughingare 16 ani si ca sa nu il prinda masa dupa ce fumeaza se clateste cu apa in gura si sta inca 10 min afara dar nu in fum, si o sa treaca mirosu'

| nestlebaby a răspuns:

Stop smoking! is the best answer a can get for you! sau guma de mestecat! preferabil orbit sau halls, dar eu zic sa te lasi! fumatul ucide! prima data pe dinauntru apoi de tot.

| zuzi_4846 a răspuns:

De ce fumezi? Daca exista o explicatie, spune-i-o. Mai devreme sau mai tarziu se va prinde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica sa nu mirosi?
Iei doua bete din gardu viu si ti in stil chinezesc tigarea, asa am vazut la un prieten si nu mirosea happy. Dar nu iti recomand sa continui cu tigarilewinking, bani dati aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bah deci ei un bat il indoi si bagi tigara acolo su dupa ce fumezi mananca o guma sau bea suc sau mananca ceva da sa nu bei niciodata apa vei mirosi mai rau si daca te prinde ii zici pai mama sti am vrut sa vad si eu cum e si gata esti boss hai bye succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti prost... cum sa fumezi laughing eu am 13 ani si nici nu vreau sa aud de asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si fumez, tot ce pot sa iti zic e sa ai grija sa nu te vada cineva sa te spuna...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si fumez. daca nu vrei sa te prinda mata dupa ce fumezi mesteci o guma mentolata, ca sa nu mirosi pe haine ori tii departe tigara de haine ori de mai invarti, te mai misti, ca sa nu mirosi pe degete ori cu-n bat tii tigara, ori iei niste frunze nu conteaza de care si freacalepe degetele pe care ai tinut tigara, sau irosesti o guma si o freci pe degete. eu asa fac. succese!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu fumez de aproape 3 ani.anul acesta sau prins si ai mei pentru ca au vazut niste poze...mesteca guma dupa fiecare tigare, iar cand ajungi acasa guma iar apoi mananca ciocolata si iese imediat... iar pe maini servetele umede sau eventual plimbate cu un parfum dupa tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Date cu sprei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu sunt a 9a si toti din clasa fumeaza. m-am apucat si eu dar la bae este foarte mult fum si imi miros miinile si hainele. cel mai bine ar fi sa maninci ceapa laughing, sa te dai cu microspray papa.

| Lik3BoSS a răspuns:

In primul rand nu fuma in apropierea casei, du-te in cimitir(vorbesc serios)sa ai niste servetele umede la tine, si guma cat cuprinde, am 15 ani si fumez de la 10 ani doar cate 1-2 tigari pe zihappy
nu sunt dependent, eu ma duc in capatul cimitirii unde nu te deranjeaza nici muscahappy

| mad13 a răspuns:

Fumeaza Kent iSwitch happy

| trolldad123 a răspuns:

Pt. a nu mirosi ai nevoie de: 1.Servetele umede(parfumate), 2.Guma(fara miros de menta pentru. ca parintii tai o sa creada ca fumezi)
3.Chipsuri
---------------------------------------------------
Dupa ce ai fummat mananca tot pachetul de guma de o data iar dupa ce nu mai simti gustul scuip-o, apoi sterge-te pe haine si maini cu servetele umede, dupa accea mananca punga de chipsuri si mai stai 2 ore pe afara. Daca faci ce ti-am spus n-o sa te prinda eu de 4 ani fac asa si nici o data nu m-o prins, NOROC!

| Cosmin20000 a răspuns:

Pai bagi o scobitoare in filtru si o tii de scobitoare. Fără sa mirosi pe mâini

| Bobo_Bogdan_1999 a răspuns:

Fumeaza undeva sa nu te vada nimeni dupa ce fumezi bea lapte si manca guma laptele are gust puternic si date cu parfum sau clor de spalat big grin succes