| viana a întrebat:

Cum sfug de acasa fara sa ma prinda mama

11 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Cati ani ai? Si de ce vrei sa faci acest pas? Te-ai gandit ce vei face singura daca fugi? Cu ce te vei intretine? Vei lucra? Nu cred, sincera sa fiu mai gandeste-te la ce am scris si apoi fugi. orice ar face parintii tai, exista o cale de rezolvare. poti vorbi deschis cu bunicii cu diriginta
Daca doresti sa fugi doar asa in oras apoi sa vii din nou acasa iarasi nu e bine, ai putea macar sa ii zici ca iesi cu prietena in oras.

| Dash a răspuns:

Du-te noaptea cand doarme big grin

| AliceThai a răspuns:

Pai avand in vedere ca probabil tu, fiind mai tanara, fugi mai repede, n-ar trebui sa ai probleme cu fugitul de acasa happy

| DNSK a răspuns:

Eu nu inteleg ce-i in capul vostru! si cand zic vostru ma refer strict la toti imbecilii si dobitocii ce-i dau sfaturi cum sa plece de acasa! mah fata! unde vrei sa meri? ciocolata nu-ti mai cumpara mama, mancare nu, haine nu, unde meri? ce faci? ce mananci? ii frig afara unde dormi? nu pleca de acasa! oricum is parintii tai sunt ai tai! u nu poti schimba asta! k u ai net acasa ii ceva! altii nu au! altii nu au ce sa manance, unde sa doarma, u dai totul pentru ce? ramai acasa si du-te mama ta, ia-o in brate si spune-i o iubesti din tot sufletelul ala confuz al tau! si vezi ce se intampla! bafta mare!

| Laura a răspuns:

Alergând?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In galop.ea nu mai poate doar nu e tanara ca tine.si deci nu te, deci prinde. si deci scapi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceee, nu te-au lăsat la nu ştiu ce concert sau film şi acum faci pe cea cu grave probleme în familie?

| LadyDy01 a răspuns:

Dar de ce vrei sa faci asa ceva?

| IntrebariFuckingCiudate a răspuns:

Deschizi usa si pleci cat vezi cu ochii laughing

| Irrinnaa a răspuns:

Depinde cum vrei sa fugi.eu i-as spune mamei ca ma duc la o prietena sa invatam sau sa-mi scriu ceva ce n-am putut sa-mi scriu in clasa sau ceva de genu... sper sa te fi ajutat

| andaua a răspuns:

Ti-as da un raspuns mai exact daca as stii ce vrei tu sa spui prin "sa fug". Daca spui in adevaratul sens a-l cuvantului, atunci nu te-as sfatui indiferent de motivul pentru. care vrei sa faci asta. Daca spui "sa fug"adica sa evadezi putin,fara nici o consecinta grava,atunci poti motiva o iesire la biblioteca, o pertecere la o colega peste noapte, etc.Cantareste bine decizia ta.