| OFetita15 a întrebat:

Cum sa faci ca sa suporti o despartire? FUNDA! 111

Răspuns Câştigător
| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Trebuie sa fii optimista si sa treci peste

20 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Sa fi puternica si sa faci in asa fel ca despartirea sa fie usoarastraight face.
*-*

| Nastia a răspuns:

Iesi cu prietenii, te arunci in alta relatie, iti gasesti o ocupatie.

| Musique a răspuns:

Treci la următorul.

| vali1985 a răspuns:

Nu te mai gandesti la ea.

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Usor de zis, greu de facut "sa treci peste"
Depinde de durata relatiei si de sentimentele pe care le-au pus partenerii.
Oricum ti-as sugera sa eviti orice iti aminteste de el si momentele RELE petrecute impreuna.Nu uita totusi amintirile frumoase pe care, cred, ca le ai cu el...Acelea sunt chiar valoroase!

| DeeaCrissTina a răspuns:

Trbuie sa fi puternica, sa treci peste tot cu cea mai buna prietena a ta, daca ai o prietena adevarata ea iti va fi mereu alaturi la bine si la greu si o sa te ajute sa treci peste tot si toate. Sper ca te-am ajutat

| neutrino a răspuns:

Iti musti buzele, eventual te ascunzi si plangi, apoi te speli cu apa rece si mergi mai departe.

| dragos9234 a răspuns:

Nu te mai gandesti la despartire.

| τττ a răspuns:

Asculta muzica : ea te ajuta sa treci peste toate problemele:note mici, necazuri, certuri...

| dianainsta01 a răspuns:

Nu stiu daca funtioneaza la toti, dar eu cand sunt trista mananc dulciuri (mai ales inghetata) si ma uit la un film de actiune (fara dargoste)...

| Kennziiie a răspuns:

Inghetata si Taylor Swift!

| Maiiiaaa a răspuns:

Poti sa asculti muzica, mai ritmata, sa joci niste jocuri, sa citesti. orice sa nu te gandesti la pers de care te-ai despartit daca nu iti face placere.

| Theoryofabook a răspuns:

Trebuie sa mananci inghetata si sa treci peste, gandeste-te ca e cineva mai bun care te merita cu adevarat.

| hurricaneX a răspuns:

Niciodata o despartire nu o sa fie usoara, niciodata.
Incearca sa uiti, gandeste-te ca ai ramas cu o amintire sau mai multe frumoase cu experiente de neuitat si apropo, mai sunt baieti in lume, nu-i nici primul' nici ultimu'.
Asculta muzica, optimismul ajuta si mananca ciocolata cand esti suparata te ajuta. Iesi afara cu prietenii si participa la activitati care-ti plac.

| blueskies14 a răspuns:

Incepi sa te uiti la House Md. Crede-ma, e cea mai calumea idee.laughing

| Bogdanpop a răspuns:

Sa uiti de el cuplandute cu mine sau atul laughing)!

| OFetita15 explică (pentru Bogdanpop):

Cu tine?

| Bogdanpop a răspuns (pentru OFetita15):

DA

| OFetita15 explică (pentru Bogdanpop):

Nu prea cred