| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fii mai sociabila? Adica am prieteni, dar parca nu reușesc sa fac prieteniile mai profunde. Parca rămân destul de superficiale. Nu stiu ce sa fac, ce sa zic. Habar n-amlaughing ajutor!

4 răspunsuri:
| shu7e a răspuns:

A fi mai sociabil nu e echivalent cu a avea prietenii mai profunde. Ba as zice ca e chiar invers de cele mai multe ori.
In mod clar daca ceva nu a mers pana acum ceva trebuie sa schimbi. aAs incepe prin a schimba mediul unde iti cauti prieteni. Incearca la un club unde mergi, la biblioteca sau la biserica daca mergi.
Asta ar fi un prim pas.
Succes

| denisQ00 a răspuns:

Daca vrei putem schimba cateva vorbe si discutam noi.

| Anapp a răspuns (pentru denisQ00):

Deci ai sfaturi?

| denisQ00 a răspuns (pentru Anapp):

Am niste sfaturi pentru tine, de ex : Din cate ai zis ai multi prieteni dar daca vrei sa fii mai sociabila trebuie sa ai cati mai puțini prieteni ca sa faci relatiile mai *profunde* iti pot da mai multe sfaturi in privat