| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fiu mai sociabil, sa scap de timiditate? Sa impun mai mult respect.Dar gura "glumetilor" cum le-as putea inchide?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

In general atitudinea.
Apoi incearca sa iti schimbi frizura.

| ElenaSA a răspuns:

Sa-ti faci prieteni, sa razi, sa spui si tu glume, sa dai raspuns inteligent-nu ironic-unor glume nesarate.Succes!

| Freddie23 a răspuns:

N-are treaba frizura laughing)

Totul se rezuma la inteligenta, apoi de aici vine sarcasmul pentru a inchide gura glumetilor, apoi prinzi curaj si scapi de timiditate, transformand-o in mister.
Pari destul de istet, scrii corect, stii ce vrei, autocritica e buna, nu vad ce te-ar face sa fii inhibat. Cred ca iti lipseste increderea in tine.
Citeste niste sau macar o carte de Osho. O sa te schimbe garantat!

| SecretSmile a răspuns:

Gura glumetilor o inchizi prin 2 moduri
1.Indiferenta
2. Te integrezi in grupul lor.