| TheACMM9970 a întrebat:

Cum sa fiu mereu plin de viata si fericit? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| MadaMadalina1234 a răspuns:

Imi este greu sa iti spun ca lucrul acesta nu exista.
Dar poti incerca,nu vei fi chiar mereu, daca tu din fire nu esti astfel.
Incearca sa vezi in orice lucru un amuzament ( nu exagera! ). Eu asta fac de mult, si oamenii ma respecta mai mult, si ma considera o persoana mai vesela.

Te pup, si sper sa mearga si la tine! happy

1 răspuns:
| MissADEEL a răspuns:

Ei bine, asta vrem să știm cu toții...
Din punctul meu de vedere, răspunsul e să nu te plictisești niciodată, să faci cât de mult posibil ceea ce îți place, să ai motivație și să gândești mereu pozitiv, iar când nu se poate, să vezi partea plină a paharului și să nu te lași doborât.
Pe fiecare în parte îl face altceva fericit. Unele persoane se încarcă de bucurie la un cer senin. Altele trebuie stimulate cumva să iasă din bula lor de pesimism, nemulțumire și alte sentimente asemenea. Așa că nu cred că există o rețetă universală decât... să te bucuri de viață așa cum o ai.