| Graphee a întrebat:

- Cu ce asemeni tu viaţa?

Mulţumesc anticipat...

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O asemăn unei persoane care te încurajează și îți arată drumul pe care trebuie să mergi dar nu-ți garantează și reușita!
Pe această cale vreau să aduc la cunoștință tututor care au îndrăznit să-mi strice imaginea pe site că vor fi trași la răspundere de ceea ce au făcut pe chat.
Am făcut o sesizare către admini pentru a trage la răspundere persoanele care au făcut acele gesturi grotești. Cristina, te rog să sancționezi fără rețineri pe cei care au scris acele pornografii.
Rolul meu nu este să vorbesc urât, nu stau pe chat, respect toată comunitatea chiar dacă unii (nu toți) mi-au trimis mesaje urâte pe privat, ci SĂ AJUT!
Chiar m-au bulversat cele primite pe privat de la useri care s-au autosesizat și sunt șocați și ei, și pe bună dreptate.
NU SUNT EU CEA CARE A FĂCUT ACELE MĂGĂRII PE CHAT!
Pa, pa.

| BRG a răspuns:

Sărut mîna, viața este un dar minunat de la Dumnezeu, viața o asemăn cu un cadou provenit de la cel m ai minunat prieten Dumnezeu.

Janina
| Janina a răspuns:

Viata asta tot ce am facut a fost sa trec treptat peste cate un abostacol pentru a-mi face un drum mai lin mai departe.
Cred ca viata este ca o cursa, pe care o parcurgi fie ca vrei, fie ca nu vrei(involuntar). Fiecare lucru, fie el cat de mic implica ca tu sa iei parte la aceasta cursa.
Miza? Sa ajungi sanatos, implinit, cu fruntea sus si iubit la final!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cu ce aseman eu viata? Cu o cursa cu obstacole, sau cu un joc pe calculator, care devine din ce in ce mai greu odata ce treci de fiecare nivel. Multi dintre gameri reusesc sa fie in varf, sa se confrunte cu toate piedicile puse si sa treaca usor sau cu greu mai departe. Altii se impiedica si cer ajutor de la prieteni, de la rude, de la cei dragi. Unii il primesc, altii trebuie sa se descurce singuri. Unii dintre cei mai smecheri parca stiu codurile ca sa pacaleasca sistemul, totusi, intr-un final viata isi ia revansa si devine la fel de grea pe cat este de frumoasa. Viata este dificila, dar la fel ca un joc iti da dependenta. Oricat ai trai, parca, ai vrea sa mai traiesti un pic, sa mai razbesti un pic, sa vezi ce este mai departe, sa vezi cate nivele reusesti sa treci... Viata este frumoasa. Este ca un rau de munte la care privesti fermecat in zilele senine si care te infioara in zilele cu ploi si inundatii. In viata ai momente de fericire care compenseaza toate tristetile si supararile. Daca cineva se asteapta ca acestea sa dureze la nesfarsit o sa fie complet nefericit in tot restul vietii. Nu poti sa astepti de la viata prea mult si nu poti sa tragi chiulul mereu. Viata presupune munca, iubire, mila, dreptate, nedreptate, frica, curaj, plictiseala, prieteni, familie, compromis, libertate, intelegere si multe altele pe care nu mi le aduc acum aminte. Totusi cel mai mult ne afecteaza iubirea si lipsa ei sau familia si lipsa acesteia. Putem intotdeauna sa compensam ce nu primim de la viata cautand uneori senzatii tari, adrenalina sau intorcandu-ne la natura si la pacea ei. Totusi eu zic ca iubim viata ca pe cineva drag care ne face sa radem, sa plangem, sa iubim, sa ne luam la harta, dar care ne face sa simtim ceva, orice.

| 00raluka00 a răspuns:

Eu aseaman viata cu un dar minunat de la dumnezeu, un loc special frumos superb, dar si cu multe primejdi

| Anabellasos a răspuns:

Stii iubirea aia de o vara?
Care te marcheaza si iti schimba complet existenta?
Iubirea aceea pe care mereu o vei purta in suflet?

De ce nu ar fi si viata asa, ha?
O etapa care inevitabil se va sfarsi, oricat ne'am dori noi sa o prelungim, sau sa o facem vesnica.

Cu acele lucruri pe care le inveti din aceea iubire, cu acele conceptii cu care ai parasit relatie, cu ele "vei merge" in viata.
Asa e si cu viata.Toate princiipiile si totte invataturile pe care le'ai dobandit in viata iti var ramane adanc impregnate in suflet...

[E o parere de moment; poate ca intamplarile pe care le voi trai ma vor face sa imi schimb parerea]tongue

| UatDăFac a răspuns:

Eu o aseman cu o curva happy Te bucuri.si apoi trebuie sa platesti de 10 ori mai mult.

| Gabriel1 a răspuns:

Cu ceva irevesibil, probabil cu timpul...neputand fiind intors sau oprit.