| ionutzzz7878 a întrebat:

Cum sa imi controlez gelozia fata de prietena mea?
ma supar si cand se duce la magazin, e f grav
fata nu mi-a gresit intr-un an de zile deloc.
ma supar cand o claxoneaza masinile. cand se baga baietii in seama chiar daca ea nu le da credit. ce sa fac sad
mereu ma duc sa o iau eu sa o duc dar cand nu pot. sa ma duc gata fierb tot.
are si ea nevoie de libertate cred. dar saraca nu zice sad
poate vrea si ea sa nu o mai iau in fiecare zi. sa o las sa mearga pe jos cu o fata. eu stiu.
dar nu pot.
cum sa fac crying aveti vreo sugestie?

2 răspunsuri:
| Traianosik a răspuns:

Tre sa incerci sa-ti impui sa nu mai fi gelos si sa ai incredere in ea ca nu te va insela. Daca te inseala trebuie sa ai dovezi si sa vezi cu ochi tai. Sa nu te increzi in toata lumea cand iti zice IUBITA TA TE INSEALA, SE SARUTA CU ALTU, ETC., Tre sa te convingi tu. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

| GeeZy a răspuns:

Calmeazate.
Ai incredere in ea.
Daca o presezi asa faci doar rau...
Deci mai bine sa incerci decat sa continui, ca gelozia in exces duce la rau mereu.