| ionutzzz7878 a întrebat:

Ce sa fac cu geloziasad?
ma omoara.
iubita mea cand imi zice ca vrea sa se duca cu o fata sa se uite la magazine. innebunesc si mereu ma cert cu ea ii aduc reprosuri : cine s-a dat la tine. care te-a claxonat etc etc. si sunt foarte gelos
e foarte frumoasa, cand m-am combinat cu ea avea cred ca vreo 80 nr de tel de baieti in tel dar nu avea trebuie cu ei doar ca ei se bagau in seama si ea memora nr ca sa nu mai rasp sau sa vada cine e sad
si din atatia m-a ales pe mine
si vorba aia nu sunt bogat sau ceva. am o masinuta si incerc sa ii fac orice pofta iubitei mele, dar numai pot
daca imi zice ca se duce in oras sa vada ceva, gata imi iau foc.
acum ma duc la facultate nu stiu ce o sa fac
o sa mearga pe jos la liceu prin oras pana acasa, pana acum o duceam aduceam eu cu masina acum sad
si mereu cand nu puteam eu sa o iau. imi zicea
ca X a claxonat`o ca nu stiu ce
crying(((
nu cred ca o sa am pe cineva niciodata ca sunt extrem de gelos
si cand mai zic baietii ca e frumoasa buna eu zambesc asa dar nu stiu.
daca ma credeti sunt gelos si pe prietenii mei daca dansau cu ea la revelion sau la party sau sa o vad ca rade cu altu (prieten)
saraca ca sa nu ma supar nu s-a dus in tabara, nu iese in oras decat cu mine, sau cand vrea sa se duca cu o fata ezita ca ma supar eu
nu mi-a gresit niciodata!
am pus-o la incercare fara sa stie si nu mi-a gresit
oare de ce am eu in cap ca daca unii se uita dp ea o fluiera se baga in seama o claxoneaza. ea le cade in brate? dc am impresia asta? sad ca stiu ca nu e asa
mai e cineva gelos ca mine pe aici?
nu cred, sunt specimen rar

7 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Buna.zic sa lasi gelozia la o parte. daca din aia 80 de baieti, ea te-a ales pe tine inseamna ca te iubeste enorm...las-o sa se distreze cu prietenele ca doar nu e lesbiancablushing
si uh nu mai da atat de mare importanta unde se duce si ce face. daca ea iese in oras cu fetele iesi si tu cu baietii...
si la petreceri, unde sunteti aman2, si tu si ea trebuie sa va distrati.las-o si pe ea s rada, razi si tu! las-o sa danseze cu cine vrea, danseaza si tu cu cine vrei...

fundita?:X

| shtephie a răspuns:

E clar ca fata te iubeste cu adevarat! Si fii mandru ca te-a ales pe tine! Daca intr-o relatie nu este INCREDEREA, nu va merge deloc.
Gelozia se afla in fiecare om, dar putin, la tine a devenit ca o boala.
INcearca sa nu mai fii gelos si sa ai incredere in ea.
Niciunei fete nu-i place sa aiba langa ea un baiat gelos si posesiv. Daca continui asa, te va parasi.
Traiti clipa, iubiti-va. Vorba ta, nu vei gasi pe nimeni daca esti asa
Succes happy ai grija ce faci.

| emm a răspuns:

Dupa parerea mea,fata asta chiar tine la tine si n`o intereseaza ca si alti baieti ar vrea sa fie cu ea. Oricum, ar trebui sa fii mandru ca dintre toti e cu tine si flirteaza cu altii.
Incearca sa te abtii sa-i tot reprosezi lucrurile astea, mai ales ca nu e vina ei ca e frumoasa si ca baietii ar vrea o prietena ca ea.
si ai grija sa n`o pierzi din cauza geloziei. bafta! :*

| LallyLala a răspuns:

Nu ai ce sa faci in privinta baietilor care o claxoneaza sau ii aduc complimente.Dar daca ea chiar te iubeste nu o sa ii bage in seama si va ramane cu tine.Eu cred ca mai bine nu ai mai fi asa de gelos, tinand-o atat de legata de tine si izoland-o de restul prietenilor cu timpul o vei indeparta pentru ca se va simti prea sufocata.E mai bine sa ai uneori cate o discutie cu ea sa stii tu ca ea doar pe tine te iubeste, dar nu sa o tii tot timpul sub supraveghere, sa stii ce face, cu cine este si toate astea.Ti le va spune ea la sfarsitul zilei.Nu o presa, mai mult o vei indeparta, crede-ma.Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| ionutzzz7878 explică:

Era sa o pierd// dar i am zis ca ma schimb. dar nu pot sad
o sa incerc sa ma abtin
sa nu ii mai zic. odata o urmaream ca prostu si avea tocuri.imbracata bine. muream numai puteam. era cu o fata mi a zis ca se duce acolo acolo. i am zis bine du-te dar tot m am certat cu ea. cred ca am fumat 10 tigari in 15 min atunci numai puteam.
offfff nu o sa scap de gelozia niciodata. crying((

| Deiia99 a răspuns:

Scumpule, asta nu e` dragoste, ci iubire posesiva. Tinand cont ca nu am citit mai mult de 2 randuri.