| ionutzzz7878 a întrebat:

Buna seara tuturor.

nici nu stiu cum sa incep

in 1 rand : sunt foarte gelos,, ma supar pe prietena mea cand o claxoneaza unu, cand o suna cu privat si nu vorbeste, cand se baga in seama chiar daca ea nu da importanta, cand se duce pana in oras sa isi ia ceva cu o fata, *( cand eu nu sunt disponibil)

avem o relatie de 1 an jumatate.

eu mereu o ridic in slavi ca e f frumoasa. si etc etc

adevaru e asta. deci va jur ca oriunde iesim. nu trecem pe langa niste baieti sau un baiat sau cati or fi fara sa se uite, si pe urma mai intorc si capul dupa ea

partea proasta e ca voi pleca la facultate si ea ramane aici pentru inca 1 an.

ma gandesc ca daca eu daca sunt aici in oras langa ea si imi zice ca se duce pana in oras sa cumpere ceva ma supar, dar nu cred ca voi rezista sa stiu ca eu sunt la fac, si ea singura mereu prin orasul natal, iar bagari de seama

etc etc

am mai pus-o la incercare cu tel, cu baieti cu masini care ii stiam eu si ea nu ii stie, si mi-a spus tot

ce ziceti. sa nu o mai ridic in slavi atat? ca poate i se urca la cap? deja i s cam urcat.

nu stiu ce sa fac, mor cand vad ca toata lumea se uita la ea

stiu ca o sa spuneti : trebuie sa fi mandru.

sunt mandru ca e frumoasa si m-a ales pe mine din toti si avem si 1 an jumate de relatie dar offf

cum sa fac sa nu stiu. sunt bolnvav dupa ea la cat e de frumoasa, arata bine, e inalta. are 1, 74 deci e perfecta, perfecta. si fffff multi o vor si se uita dupa ea si pe mine ma deranjeaza, pana acum eu o luam cu masina mereu, acum... eu o sa plec, ne vom vedea la cateva saptamani nu stiu. voi ce spuneti sa fac? sa nu o mai ridic atat in slavi ca esti cea mai frumoasa ca o sa ma lasi ca multi te vor cu bani f multi ca vor doar un lucru de la tine etc etc. cum sp[uneti sa procedez

GELOZIA MA OMOARA! e prima oara cand sunt gelos, si am mai avut destule. mi-a pus capac fata asta...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema nu este la ea,ci este la tine. Spui că te superi pe ea când o claxonează unul.Şi care este vina ei aici? Că există obsedaţi care conduc şi în loc să fie atenţi cum conduc,întorc capul după fete frumoase? Ea nu are strict nicio vină.Ai spus foarte clar că ea nu da importanţă şi că ai pus-o la încercare, iar ea ţi-a mărturisit totul.Analizează bine situaţia şi vei vedea că iar,ea nu are nicio vină. Nu ai încredere în ea şi nici în tine.Dacă există această încredere, gelozia asta excesivă nu-şi avea rostul. Iubiţi-vă şi atât, fără gânduri care nu-şi au rostul.Ea ţi-a demonstrat ca te iubeşte şi că are încredere în tine. În schimb tu? Eşti gelos. Încearcă să nu te laşi orbit de asta şi să vezi lucrurile aşa cum sunt. Eşti cu o fată frumoasă care te iubeşte şi care nu-i bagă în seamă pe ceilalţi. Restul sunt prostii.