| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Cum conving pe mama sa ma lase sa merg cu o fata in oras? Inafar de ideea de a-i zice ca ma duc cu colegii...

Răspuns Câştigător
| dragos161 a răspuns:

Incearca sa ii spui direct ca iti place de o fata si vrei sa o scoti in oras pentru ca asa este frumos si poate te va lasa
si daca nu incearca sa ii spui ca daca nu o scoti in oras o sa creada ca nu o mai placi sau nu ai pe altcineva si asa se va despartii de tine
dar cel mai bine este sa ii spui direct sa nu o minti si poti sa ii mai spui ca puteai sa o minti ca te duci cu altcineva in oras si de fapt sa iesi cu acea fata

10 răspunsuri:
| calitro a răspuns:

Ii spui adevarul si unde doresti sa mergi, o incurajezi cu faptul ca nu stai mult si asa mai departe.

| AlexTPU13 a răspuns:

Să îi spui adevărul unde mergi. Şi să îi promiţi că nu vei face prostii sau că te întălneşti cu toţi boschetarii. Să îi dovedeşti că eşti responsabil. NU văd nimic rău în asta. De ce să nu te lase în oraş cu prietena!? Aşa sunt şi eu acum, exact ca tine. Mie jena, ca să spun aşa, ca să îmi întreb părinţii dacă mă lasă să ies cu prietena în oraş. Asta e. CURAJ!

| 0rlando a răspuns:

Să îți dea voie? laughing eu când eram de vârsta ta, dacă le ziceam alor mei că vreai să ies în oraș cu o fată, îmi dădeau și bani de ieșit.
Spune-le, că nu poate ieși decât bine din asta.

| smileforme01 a răspuns:

Sa-i promiti ca o sa te pui mai bine pe invatat(stiu ca nu e placut) si apoi sa-i demonstrezi luand o nota mai mare! succes!:*

| Denysa2012 a răspuns:

Te duci fara sa stie ce mare ****

| Valeria_Micleuşanu_1993 a răspuns:

Zii ca un prieten de al tau are mari probleme si are nevoie de sustinerea ta,zii ca vi s-a dat o lucrare in grup cu colegii timp o saptamana,zii ca ai nevoie urgent de niste mariale pentru un oarecare obiect,caci uitasei sa le procuri,ca e ziua unei colege si tu trebuia sa procuri cadoul,dar ai uitat sic a trebuie sa iesi,dar te-ai intilnit cu un amic si ati stat maimult,si cadoullaluat el, caci e o jucarie mare si va veni el in clasa si til va da, ca sa nu vada Sarbatoritul. bafta!
http://valeriamicleusanu.blogspot.com

| Mikami a răspuns:

Omule...catzi ani ai? ii spui.

| VladdNaruto a răspuns:

Dovedeste-i ca esti responsabila/responsabil fundalove struck?

| Bubbleee98 a răspuns:

Pai in primul rand...de ce nu te-ar lasa?! la fete mai merge dar la tine? eu zic sa-i spui ca e o prietena foarte buna de-a ta si ca iesiti si voi la un suc nimic mai multstraight face dar inainte de asta fai pe plac si fa doar ce spune ea(sper sa te ajute raspunsul meu)

| Aleesh a răspuns:

Ma duc la un prieten sa facem temele laughing funda :d :->