| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi dau seama ca ma place o fata?

Eu cand eram mic, vorbeam des cu ea pe mess(in fiecare zi), in clasa a 4a, eu stiam ca ea ma place, dar si mie imi placea de ea, dar imi era frica sa fac primul pas(eram mic…), si la banchet ea a vrut sa danseze cu mine, dar mie imi era rusine, si a inceput sa planga, sa faca crize(imi era o mila de ea sad, dar nu stiam ce sa fac, noroc ca s-a dus cineva, numai stiu exact cine, sa o linisteasca). Dupa nu prea am mai avut cine stie ce discutii, eu am incercat sa o evit, imi era o sila de mine, si regret si acum ce am facut sad
In clasa a 8a, ea s-a certat cu colege ei de banca, si colega cu care stateam a invitat-o langa noi, normal sunt 3 banci, dar eram numai noi doi. Cand a venit imi era o rusine sa o privesc in ochi(bine, eu de fel sunt mai rusinos, dar nu cum eram inainte, am mai prins putin curaj).
Nu stiu cum sa spun cum se comporta cu mine, nu stiu sa exprim, dar simt ca ma priveste cateodata intens, foarte mult, se "scarpina" cu mana stanga incet in cap si se uita la mine(nu stiu daca o face intentionat), mai mereu rade la glumele mele(bine nici cateodata fac niste glume, mai bine taceam laughing).
Deci voi ce ziceti? Sa incep sa fiu mai curajos, sa incerc sa ma apropri de ea, sau sa astept sa termin clasa a 8a, si sa scap de colegii astia ratati? Ma dispera cand vorbesc cu o fata, fac tot felul de glume proaste, si mai si ma cert cu ei. Eu nu sunt genul sa stau pe Facebook, telefon, mai mult la pc, deci nu pot sa o abordez pe Facebook, whatsapp.
Ea a spus o data, vorbea cu cineva, ca e cu un baiat, e din alt judet, dar nu stiu daca s-au intalnit.

Dau funda! happy

4 răspunsuri:
| UnDiavol a răspuns:

Nu mai așteaptă nimic daca te place si tu o placi ala e de ce sa aștepți esti prost? Va plecați reciproc este minunată du-te frate fa tu primul pas esti bărbat iei o floare du-te frumos gentleman si spune-i ce simti daca o vezi cu altul asta spune eu Nu vei puteai defini durerea pe veci acum ori niciodată

| UnDiavol a răspuns:

Du-te nu fie prost asculta la mine acum ori niciodată ati spun. Eu te iubeste ia si tu o floare nu te du cu mâna în buzunar

| AdrianTzar a răspuns:

Un pic de curaj, dar nu prea mult. Colegii lasă-i să vorbească...

| anonim_4396 explică (pentru AdrianTzar):

Colegii ii las sa vorbeasca, dar nu stii cat de idioti sunt…
Uite iti dau un exemplu, un coleg(il cred in stare si ii place si lui de ea) o impinge(sau nu stiu ce poate sa ii faca), dupa eu ce fac ma iau la bataie cu el sa imi scada nota la purtare ca l-am batut? Nu am intalnit o clasa mai proasta ca a mea abia astept sa ajung la liceu…