| AngeLofDeaD a întrebat:

Cum sa imi dresez catelul fara sa cumpar diferite... jucarii sau masinarii?
funda

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu l-am dresat cu pufuleti.Ii aratam ce sa faca si-l recompensam cu pufuleti.Un sac a mancat, dar numai vasele nu ajunsese sa le spele! Recompensa in natura, cearta din intonatie.Nu-l obosi, o repriza de dresaj tine cate luni are catelul(4 luni-4 minute).Dar le poti repeta cat de des poti.Mult succes.

| flori210 a răspuns:

Ii arati ca a gresit si il bati cu ziarul la fund. Chiar mergewinking

| AngeLofDeaD explică:

Dar cum sa ii arat ce sa faca?

| dony89 a răspuns:

Cel mai indicat este sa consuti un instructor specilizat in asa ceva. uite aici, poate te ajuta: www.cartedresajcanin.ro