| 愛日本 a întrebat:

Cum sa imi pun o imagine pe goole image daca am cont pe google?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie sa incarci pozele pe un site (oricare cu renume)ca sa-ti apara pe google imagini! Google este un motor de cautare ->deci nu este un site->si ca sa ai o cautare mai usoara el s-a fragmentat in motor de cautare imagini ->Google image, motor de cautare videoclipuri->Google video, stiri ->google Stiri.si tot asa...carti,bloguri,discutii. Acum incarca o poza sau mai multe poze in Picasa Web Albums » site ce apartine de Google
https://www.google.com/......rviceLogin te conectezi in dreapta pe google si apoi iti dai un nume pentru Picasa Web Albums si iti incarci poze acolo -->asa o sa-ti apara pe Google imagini! Daca ai poze si pe HI5 Facebook este de ajuns sa scrii pe Google de ex: HI5 si nick-name-ul tau si apoi daca te uiti in imagini o sa-ti vezi pozele acolo (sa nu ai profil privat)!
Bafta!