| Compas21 a întrebat:

Cum sa incep o conversatie pe fb cu o fata de care imi place si pe care vreau sa o cunosc? Adica nu vreau sa o dau in bara... Cum sa aflu acel lucru in comun intr-un mod discret?
Funda dar pentru un raspuns bun

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

"Salut! Ce faci/cum esti?"
Ce-i asa complicat? Fii natural, lasa vrajeala si texele invatata dinainte.
Porneste discutia normal, politicos si de acolo va decurge de la sine. E o conversatie online, nu un examen de licenta. Trateaza-o ca atare.

| MDenisee a răspuns:

Cu un buna si cu un mi-ai atras atentia big grin

| smartyx a răspuns:

Buna, eu sunt fata si daca cineva s-ar baga in seama cu mine, uite cum as vrea sa faca. Ai putea sa incepi cu un compliment subtil, chiar daca pare putin penibil, dar sa-i spui ca tu o consideri foarte draguta, simpatica si ca ti se pare genul de om cu care ai putea avea o conversatie foarte frumoasa. Nu trebuie sa insisti foarte mult, sa nu pari insistent si nu folosi chesti imbarligatoare. Nu te lauda si nu ii enumera calitatile tale ci las-o sa le descopere ea. Fata trebuie sa simta ca nu esti un badaran ci un tip misto cu care se poate simti bine.
Pentru inceput cel mai bine e sa vorbiti o perioada pe fb fara sa va intalniti. Trebuie sa stabiliti acea chimie intre voi.
BAFTA!