| Radu_5773 a întrebat:

Cum sa invat engleza usor? FUNDA

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Cu multa munca. Trebuie sa treci pe la scoala, dar daca nu, poti cumpara de la chioscul de ziare, apare o data pe saptamana, lunea, la ziarul Saptamana Financiara, cate o carte, cu mai multe nivele de invatare. Inveti usor si explica foarte bine. Costa 15 lei si are si un cd audio prin care asculti pronuntia etc. si un dvd, in care iti preda, ca si cum ai fi la scoala, decat ca mult mai bine happy
In engleza si are subtitrare ca sa poti intelege la inceput.
Sunt foarte utile, ti se recomand.happy
funda?

| Anche a răspuns:

Sunt niste carti care acum se distribuie cu un ziar(nu stiu ce ziar)! m-am uitat prin ele si mi se par folositoare! primele sunt de incepatori dar cred ca te descurci cu ceva mai avansat poate un numar ma inaintat cum ar fi numarul 6! fundita dai?

| Muppet a răspuns:

Apuca-te de meditatii daca nu reusesti singur

| misu a răspuns:

Sa iei cursuri de la eurocor nu s scumpe si chiar te ajuta

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna uite aici sper ca e ce cautai sper ca
tam ajutat http://www.engleza-online.ro/

pa pa