| anamaria0974 a întrebat:

Buna seara, TPU! Am foarte mari probleme cu emotiile, am picat examenul auto de 2 ori din cauza emotiilor si mi-e teama sa nu se repete din nou...Am auzit de niste medicamente care sunt bune pentru stapanirea emotiilor sau ceva de genul. Aveti idee cum se numesc? Ce as putea face pentru a-mi stapani emotiile? Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu există medicamente pentru asta, toate sunt tâmpenii, n-o să te ajute orice ai lua.
Și eu am avut emoții, e ceva normal. Dar nu trebuie să le lași să te doboare. Nu e mare lucru. Omul ăla e pus acolo doar să te testeze. E adevărat că e puțin mai exigent dar încearcă să nu-l bagi în seamă. Imaginează-ți că ești cu instructorul. Dacă tu ești suficient de pregătită o să-l iei. Bea o cafea înainte, spală-te pe față și deschide bine ochii. Te urci în mașină și începi să conduci. Îl asculți bine și o iei pe unde zice el. Mergi mai încet dar nu prea încet c-o să-l enervezi. Nu mai mult de 50 și nu mai puțin de 40. Fii atentă la semne și condu cât poți tu de bine. Încearcă să te concentrezi, nu visa și o să-l iei ușor. Multă baftă și aștept să ne spui că l-ai luat.

| RobertMoon a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de medicamente pentru a-ți stăpâni emoțiile. Daca ști ce faci cand pui mainile pe volan, trebuie sa dai o stare ca ști ce faci. Trebuie doar sa te gândești la ce ai de facut și sa fii calma.

Răspuns utilizator avertizat
| sappy a răspuns:

De emotii scapi atunci cand esti foarte bine pregatit si ai incredere in fortele propri, medicamentele sunt doar pentru subconstient!