| ladyx a întrebat:

Cum sa ma comport, si cum sa vb ca sa ma inteleg mai bine cu profesorii?

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Respecta-i, detaseaza-te de "turma" din clasa si manifesta interes fata de obiectul pe care-l preda.
Spor!

eileen
| eileen a răspuns:

Fara tocilarie, studiaza bine materiile de la scoala, arata-le profesorilor ca ai ceva in cap, ca iti merg bine rotitele.

| mioara a răspuns:

Fii mai atenta la cursuri si ai sa vezi rezultatul

cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa te comporti cat mai corect.
Fii tu insati si nu trebuie sa copii pe nimeni.
Respecta-ti profesorii, invata bine, saluta-i si cel mai important zambeste-le.

| galileo a răspuns:

Ceau. Sunt elev ca si tine, si cred ca atat timp cat intelegem ca profesorii nu vor altceva decat sa ne invete, nu ne doresc decat binele. Daca tu ai respecti, vei avea respectul lor. Daca nu ai vei respecta, ei se vor intoarce impotriva ta. Stii Legea lui Ohm?"Sunt om cu tine, daca esti om cu mine"...asa functioneaza. Este bine sa ai stimezi, respecti si sa ai asculti pentru ca unii dintre ei au multe sfaturi de oferit din experienta propie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai probleme cu profesorii mai intai trebuie sai respecti si te vor respecta...nu le deranja orele...asta va face sa-ti cheme atentia mai mereu
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi cum crezi ca tie tie mai unsor pa