| Veroniquest a întrebat:

Cum sa-mi conving parinii sa-mi cumpere un telefon cu tauch screen, nu conteaza decare? Cer prea mult? Le spun ca se apropie Craciunul, ziua mea... dar nu vor.Prin ce modalitate sa ii mia conving?

5 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

Nici eu nu am telefon.nu simt nevoiabig grin
insa imi doream foarte mult o pereche de shoesibig grin
notele imi sunt bune, nu am numai 10 e totul okhappy deci oarecum ii meritam.
si am vb intai cu mama : i-am spus ca toti si-au luat, sunt a8-a, am 15 ni sunt destul d mare si nu cer prea mult. dupa astea a reflectat putin si m-a pus sa-l intreb pe tata. mi-a fost putin jena dar am decis. am vrut intai s-o iau ca pe o gluam ceva gen "tatii vreau sa vorbim ca dl barbat la barbat" haide spune. i-am spus ca au aparut o pereche de shpesi foarte trendy, toata lumea are, nu stiu ce.pretul era d un mil jumate. a spus ca nu-si permite sa-si arunce banii pe prostii.si i-am promis ca pana-n primavara nu voi mai cere bani de buzunar, alte haine.si voi lua note bune astfel incat sa nu le para rau d ceea ce mi-au luatbig grin
A functionat, mi-am comandat shoezii si-i astept nerabdatoare. fa ca mine. sper sa reusesti!
Succes!:*

| dulkika a răspuns:

Ia note cat mai bune, ajuta-i prin casa la treburi si asculta-i.Apoi...roaga.i cam peste o luna sa. ti ia un iphone.

| AlinnutSsa a răspuns:

Bunahappy

Sti eu abia in februarie 2010 am avut primul meu telefon cu touch screen [ Samsung s5230 star]

dar nu a trebuit sa ii rog ff mult

incearca sa economisesti tu o parte din bani si vor accepta crede-ma [ si eu o data am vrut cosmetice de la avon si daca am pus jumi juma a vrut]

de colind daca te duci faci pacar 100 lei :d si poti sa mai strangi si iti vor lua :*

funda?; xx

| Veroniquest explică:

Ai o idee foarte buna, Diana, dar vreau si alte raspunsuri, va rogwinking!

| Veroniquest explică:

Credeti-ma am econimist, dar ei spun ca mai bine fac alt ceva cu banii decat un iphone sau tauchscreen ca o sa treaca moda.si ce o sa facbig grin eu chiar imi doresc...fiind ca se apropie ziua mea.Sora m-a intrebat daca vreau un iphone4... ce ziceti? Sa fie cadoul?