| OnutsaXD a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa-mi ia un samsung corby, ei zic ca am deja un telefon si inca mai functioneaza si nu imi trebuie altul? Am incercat zicandu-le ca am avut rezultate foarte bune la invatatura pana in prezent dar nu a mers.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbesti deschis cu ea. NU are rost sa te agiti degeaba. Eu ti-as propune sa ii spui tot ceea ce simti tu. Este cel mai bun lucru. Nu trebuie sa o minti sau altceva de genul asta. Gandeste-te ca daca il pierzi "accidental" iti va spune ca nu iti mai ia un alt telefon pentru ca ai fost iresponsabila si probabil il vei pierede si pe acela. Gandeste-te. Mai bine i-ai face diferite surprize placute si i-ai spune ca dupa tot efortul depus la invatatura ar trebui sa vina si rasplata ca asa este in viata si asa fac parintii pentru copii lor. NU? Ei bine eu iti propun sa te menti la invatatura (intotdeauna este loc pentru mai bine) si sa nu o dezamagesti pentru ca este pacat ca o dorinta asa de mare ca a ta sa se distruga din cauza unei incercari esuate fara sens. Mult noroc!

19 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......am-anul-2/
ai aceeasi problema ca si fatuca asta.si iti zic acelasi lucru si tie... ofof! tineretul din ziua d azi!

| OnutsaXD explică:

Au zis ca iau peste un an, dar ce sti daca se mai fabrica happy. O sa incerc sa ma milogesc pentru ca se aproprie ziua mea. Eu am 2 teluri un motorola z3 si un nokia 1662. Poate daca i se strica bateria la motorola o sa-mi ia. happy

| OnutsaXD explică:

Daca nu merge o las balta ca doar nu moare lumea tot asa dupa ce mi se strica telefonul trebuie sa imi cumpere altul.

| OnutsaXD explică:

De ce nu?

| OnutsaXD explică:

Multumesc pentru raspunsuri, mi-am schimbat parerea si am de gand sa imi iau un Nokia c3.

| Bubu a răspuns:

Am si eu samsung corbylaughing mai bine nu. ti luatongue

| Bubu a răspuns:

Pai la inceput iti mere da dp aia touch`screen se km blocheaza.adica asa imi face mie.sh camera nu e nici stie c call meu.

| scumpika201093 a răspuns:

Spunele ca daca nu o sa ti-l ea o sa il vinzi u pe acesta sh o sa iti strangi bani sa iti iei altul

| NiiyA a răspuns:

Te inteleg si mie mi-a zis mama asa fiindca si eu am cerut un samsung corby dar mi-a zis ca acum e criza si nu imi trebuie un alt telefon. o zis big grine ce iti trebuie un alt telefon, de fite? asa ca nu ai nici o sansa.Adunati bani si mult noroc eu astept sa vad daca o conving.

| IntoxicatED a răspuns:

Pai pierdel "accidental" pe celalalt sau da cu el de pereti laughing
poti sa incerci sa strangi bani xd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai musca`l da cu el de pereti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu incerc sa-mi conving parintii sa-mi ia un Samsung corby dar ei nici nu vor sa auda! of parintii astia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doar 10 ani si am un telefon super naspa! toty colegi de la scoala au tel cu tacy scrrem au si sansung corby toti rad de mine ca am un telefon scos din gunoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum a fost a lui mama si e si zgariat rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum a fost a lui mama si e foarte zgariat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iti zic sa nu iei corby ca e un jaf si dup 1 an mi s-a stricat.nu se deschide.se blocheaza... iar acum nu stiu cum sa rezolv... opteaza pentru altceva:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu nu este tare Deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt bune Samsungurile nu-ti lua mai bine ia-ti Nokia cel mai bun tel xD iti spun eu si eu am avut corby si e de **** nu meerge bine e praf

| clauditza_3103 a răspuns:

Sincera sa fiu nu stiu! sparce telefonul!laughing)