| madutzatha25 a întrebat:

Am o intrebare! Vreau o conditie fizica de invidiat,dar nu vreau sa merg la sala! Bicepsi, tricepsi, abdomen plat si chiar patratele daca se poate! Va rog sa-mi spuneti ce as putea face, si ce exercitii as putea incerca! FUNDAAA!winking

Răspuns Câştigător
| Pacquiao a răspuns:

Daca vrei sa ai un corp fain,apuca-te de tractiuniwinking
Iti dezvolta spatele, bicepsii, antebrat happy
Pentru abdomen fain poti face abdomen poti face abdomene si bricege.Fai flotari cu priza larga pentru piept si cu priza apropiata pentru triceps.
Genoflexiuni pentru picioare happy
Si poti face rost de niste gantere sau daca nu, ia niste sticle de 2, 5 L si lucreaza umerii happy
Baftawinking

| SergioRamos4 a răspuns (pentru Pacquiao):

Citez "Pentru abdomen fain poti face abdomene" cu aceste exercitii de nimic ramai firav.
Daca vrei abdomen -- > http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Serios? Umeri cu niste sticla?

Si DE CE Nu mentionezi nimic de alimentatia speciala, vrei sa faca muschi DOAR cu exercitii?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| madutzatha25 explică (pentru Cosmin86):

Nu am mentionat nimic de alimentatie speciala, deoarece am program la asa ceva. Vroiam doar niste exercitii, pe langa alimentatie!

| madutzatha25 explică (pentru madutzatha25):

In orice caz, ceea ce mi-a zis el fac de la 8 ani deci, nu prea culeg roade din ridicari de sticle, tractiuni si abdomene

| Cosmin86 a răspuns (pentru madutzatha25):

Pai normal ca "nu prea culegi roade", ca lucrezi mereu cu aceeasi greutate!

De-aia e buna sala, ca poti schimba greutate si exercitiile.

Astea sunt cele mai bune ex. de muschi:
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Si la sala cand faci tractiuni, poti lega discuri de tine, cu o centura speciala, ca sa lucrezi cu greutate mai mare.

Ce faci acasa nu o sa se compare niciodata cu sala, chiar si daca iti cumperi TOATE aparatele si greutatile ( cam 800 de milioane, stiu oameni care chiar au dat banii astia ), pentru ca acasa n-o sa ai niciodata ATMOSFERA unui loc unde vin sportivii sa se antreneze.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu intrebi ceva de genul: cum coduc o masina fara sa ma urc in ea.

E simplu ce vrei tu: NU SE POATE.

Du-te la sala si fa-ti o alimentatie speciala pentru muschi, altfel ramai un copil firav.