| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi fac prieteni?

N-am prieteni, efectiv daca vreau sa ies afara n-am cu cine.

Am cativa prieteni dar sunt terminati rau, nu stiu sa se comporte, nu stiu sa glumeasca sau sa faca ceva. Sa nu mai zic ca au un stil vestimentar de tot rahatul si ma fac de ras cu ei pe strada.

Dati-mi sfaturi UTILE, va rog.

9 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cine ti-e de vina ca ai pus jocurile de pe calculator pe primul plan? cauta un spatiu (teren, curte de scoala, liceu) unde se poate juca fotbal sau baschet si du-te acolo singur. se vor baga ei in seama cu tine si de acolo sper ca poti tine un dialog mai de doamne ajuta, incat ei sa te intrebe cand te mai prind pe acolo.

| positivity a răspuns:

Ce nu înțelegi tu este faptul că prietenii tăi sunt aleși de tine. Nu te obligă nimeni să fii prieten cu X sau Y dacă nu vrei.
În primul rând, tu nu știi să apreciezi o prietenie. Știi, „spune-mi cine îți sunt prietenii, ca să îți spun cine ești".
În al doilea rând, trebuie să începi prin a căuta persoane cu aceleași preocupări.
Totul începe cu un „bună". Citește asta:
http://autoeducare.ro/cum-sa-ti-faci-prieteni-2

| Ritsuko a răspuns:

Poti sa iei legatura cu prieteni/colegi/colege/prietene cu care poate nu ai mai vorbit de ceva vreme, sa te mai duci la un suc, sa ti legatura.E greu pana iti faci o prietena/un prieten de treaba apoi mai cunosti pe x, pe y. Poti sa dai de vechi prieteni /colegi pe Facebook, la telefon.

| deliqventa13 a răspuns:

"Cine se aseamana se aduna"

| SparkleO a răspuns:

Pai in primul rand... cand vrei sa iesi cu prieteni sau cand te cheama sa mergi cu ei pe afara... zile pur si simplu ca ai treaba.
In al doilea rand daca vrei sa iti faci prieteni, implicate in activitatile lor si comunicati in cel mai suptil mod (astfel incat ceilalti prieteni a persoanei respective sa nu se simta dati la o parte) avand rezultatul unei noi prieteni happy

| pikakatejulia8 a răspuns:

Hei. ar fi bine sa-ti accepti prieeteni cu defecte sau NU.Stiu ca te fac de ras, dar problema esti tu esti baiat? daca da, nu iesi cu toti baieti tampiti poti iesi si cu fete, uite sunt fata si am m-ai muti prietenii baietii decat fete deoarece sunt fitoase tongue sper ca te-am ajutat oarecum... fundita?:**

| alexutza02matza a răspuns:

Cauta pe facebook niste persoane da varsta ta, din orasul tau, incearca sa vorbesti cu ele, si gaseste persoane care sa aiba ceva in comun cu tine!

| DjBlondutzuu a răspuns:

Frate mergi prin pac-uri bagate in seama cu baieti fete sau daca vezi ca se joaca tenis sau fac parckur intreaba si u daca te lasa sa te joci daca te invata parckur.
FUNDAwinking

| Emilypupic a răspuns:

Sunt prieteni tai si aceptai asa cum sunt. Daca vrei mai multi prieteni vorbește cu colegi, vecini tai si fa multe glume deci fi de treaba