| Alexandrainfinit a întrebat:

M-am pus impreuna cu un baiat pe care il cunoaste o prietena care sta in acelasi cartier cu el, am inceput sa vorbesc cu el pe Instagram(in iunie 2019) si luna trecuta(aprilie) ne-am pus impreuna. M-a intrebat daca vreau sa ne intalnim dupa ce se termina carantina si am acceptat dar imi este super rusine pentru ca in anumite poze nu mi se vad defectele de pe fata etc deci in realitate arat putin diferit (nu va ganditi ca in poze am glet pe fata si in realitate sunt o alta persoana, doar ca in poze nu mi se vad semnele de pe fata si in realitate evident ca da) si mi-e frica sa nu-si faca o parere proasta. De exemplu acum ceva timp am cunoscut un baiat cand am iesit afara cu mai multi prieteni si m-a intrebat daca vreau sa iesim, am acceptat si cand am iesit efectiv zambeam incontinuu pentru ca imi era rusine si cand imi spunea "spune si tu ceva" ii spuneam "nu stiu ce sa spun" si asa am facut cat am stat afara, doar el cauta subiecte de dicutie si m-am simit extrem de prost. Mi-e frica sa nu fie si de data asta la fel, eu sunt foarte timida si nu stiu ce o sa fac cand ma intalnesc cu el... Nici pe whatsApp nu prea vorbim cine stie ce, deseori:
"-buna, ce faci?"
"-bine, tu?"
"-bine, ma plictisesc"
"-si eu"
Si uneori ne jucam jocuri gen adevar sau provocare, ne punem intrebari ca sa ne cunoastem mai bine etc. Deci daca abia vorbim in privat pe Wapp... Va dati seama cum o sa fie fata in fata? Va rog imi dati niste sfaturi? Chiar am nevoie si spuneti-mi ce as putea vorbi cu el.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai încredere în tine, fi relaxata. Nu e nimeni perfect, dacă te place, te place asa cum ești. Gândește-te ce ai vrea sa afli despre el, pune-i întrebări, deschide-ți un subiect. Despre orice. E normal sa ai emoții dar ideea e sa comunici ca să afli dacă sunteți compatibili sau nu, cum s-ar zicebig grin good luck! happy