| Tinutza061 a întrebat:

Cum sa-mi fac un jurnal?
-Sa aleg un jurnal de la magazin sau sa-mi fac unul handmade?
-Sa imi iau unul cu cheita cu cifru sau unul simplu si eventual ii gasesc eu o metoda personala de-al inchide?
-Unde sa-l ascund de privirile cunostintelor curioase?
-Cum sa-l decorez, sa-i fac desene, sa lipesc poze?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mai bine iei unul cu cheita. Daca ti-l gaseste cineva? Il poti ascunde oriunde, de exemplu prin biblioteca, sau undeva unde sunt multe carti. Poate int-o cutie, poate sub pat.

| AirănMeidăn a răspuns:

Pur si simplu cumpara-ti o agenda. Incepe sa scrii in ea. La inceput va fi extrem de banal si penibil, vei scrie ceva gen "Draga jurnalule, azi am trecut pe langa crush-ul meu pe holul scolii si s-a uitat la mine omg cat de tare!"
Dar cu timpul vei incepe sa scrii chestii legate de gandurile pe care le ai in legatura cu lucruri care ti s-au intamplat in ziua respectiva, ceea ce ai putea sa crezi ca e acelasi lucru, dar nu, nu e
Eu nu-ti recomand sa lipesti poze pe el, o sa se strice in timp si o sa inceapa sa nu-ti mai placa. Incearca sa-l ascunzi sub pat sau pur si simplu pune-l intr-un sertar printre cartile de scoala

Si nu uita, incearca sa te obisnuiesti. Incearca sa te deschizi atunci cand scrii, fii sincera. De la un timp va veni de la sine, dar ca asta sa se intample trebuie sa scrii cate ceva odata la 2-3 zile, sau chiar zilnic daca simti nevoia

| Tinutza061 explică (pentru AirănMeidăn):

Bine dar nu m-ai lamurit cu ceva. Sa iau unul cu cheita sau nu?
Daca nu lipesc poze, sa fac desene ilustrative intamplarilor mele?
Mentionez ca am talent la desen.