| DomnishoaraTPU a întrebat:

Doresc sa-mi fac un jurnal si am niste nedumeriri
1.Sa-mi iau un jurnal sau sa-mi fac unul handmade
2.Sa iau unul cu lacatel sau nu?
3. Unde sa-l ascund?
4.Sa lipesc imagini sau sa fac desene? Mentionez c-am talent la desen.

Răspuns Câştigător
| stefyy234 a răspuns:

1. Cumparat
2. Daca ai o mama sau un frate curios ca si mine, clar cu lacatel
3. In dulap, printre haine
4. Desen big grin

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

1)Cum vrei
2) Cu
3) Sub pat
4) Amandoua.

| anonimg a răspuns:

Mai bine sa nu-ti faci.
Dar daca tii neaparat, atunci descarcati pe telefon o aplicatie de genul "Notes" ori "Jurnal" care sa aiba si parola pusa pe aplicatie.
Asa il ai cu tine tot timpul, scrii cand vrei(si cand iti vin ideile), este si ascuns(nu dai telefonul la nimeni; iar daca cineva va vedea aplicatia nu va stii ce este in ea), si este si incuiata.

| AirănMeidăn a răspuns:

Deja vu...

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Exact asta mi s-a intamplat si mie laughing

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

1. Cumpărat
2. Cel mai bine cu lăcățel
3. In ghiozdan, in dulap
4. Clar desen

| FloryA98 a răspuns:

Cand o sa mai cresti te vei plictisii sa mai tii un jurnal.Si eu am incercat sa tin 3 jurnale, nu unul.Si n-am reusit.Stiu ca poate uneori ai momente in care singurul lucru pe care ti-l doresti este singuratate, cu putina muzica relaxanta data incet, cu o carte sau simti nevoia sa scrii.Dar....cand mai cresti o sa zici "a fost o pierdere de timp".Dar cine stie, poate acest jurnal al tau o sa devina intr-o zi o carte. Apropo...4-desene.

| Ioana_Giulia_1995_wPGP a răspuns:

Uite canalul meu de youtube unde postez mai multe tutoriale quilling - Handmade :
https://www.youtube.com/user/estoreromania

| Cloudiiia a răspuns:

Heei,sa incepem:
1)depinde de ce doresti tu sa faci, daca vrei poti sa tii-l faci handmade ca sa fii originala si sa nu aiba toata lumea la fel ca al tau.
2)nu cred ca ar tebui sa-ti pui lacat la el.
3)de ce sa-l ascunzi? daca ai parinti care te inteleg si cred ca iti respecta intimitatea nu cred ca o sa-l citeasca
4) ambele sunt o alegere frumoasa, dar mai mult as merge pe ideea de desen, ca parca-i mai bine decat sa iei imagini si sa le tai.
Sper ca te-am ajutat