| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa nu mai pun asa de mult suflet in relatia mea? si sa nu mai sufar din cauza ca iubesc din toata inima?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Asta nu o poti face daca iubesti din tot sufletul. Doar timpul rezolva astfel de probleme. In primul rand cel mai mare dusman si cel mai bun prieten intotdeauna esti tu.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

E lasa.Ar fi prea monotona viata asta daca ar fi numai bine. O sa vezi ca o sa treci cu bine peste asta.Suferi cat suferi da pana la urma iti trece.Chiar daca dureaza un an tot trece oh go on.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Lasa indiferenta sa isi spuna cuvantul, cauta sa ai ceva de facut in permanenta, invata, citeste, ajuta parintii in gospodarie...

| bluesky a răspuns:

Asta tie de tine, de vointa ta si de puterea ta.Incearca sa fii indiferenta, insa nu prea indiferenta, nu te mai gandi la el/ea, nu il/o mai suna asa des, chesti din astea, dar necesita vointa! Succes!

Răspuns utilizator avertizat