| Stefan_Cena_1996 a întrebat:

Povestea mea incepe cam asa, Acuma 2 ani de zile am cunoscut o fata, care ei ii placea de mine si s-a intamplat sa fiu cu ea, ne-am indragostit ne-am iubit etc. In urma cu o luna si jumatate s-a intamplat ca eu sa ma duc la munca pentru aproape 2 luni, dupa ce am plecat la munca dupa o luna si ceva mi-a dat papuci intr-un cuvant asta s-a intamplat acuma 2 saptamani, cica cauza e ca nu ne mai leaga nimica asa dintr-o data,, :-(, tin minte ca acuma vreo 3-4 luni i-am gresit cu niste cuvinte de fapt am batut apropo, si s-a suparat dar mi-am cerut scuze si a fost ok regret si acuma pentru acele apropouri dar am avut niste motive bun... Am fost sincer cu ea, am iubit-o din toata inima si acuma inca o iubesc in schimb ea nu vb cu mine parca in scarba,, Am pus suflet in relatia asta deoarece asa sunt eu o fire romantica acuma sufar foarte tare mai ales cateva zile nu am putut manca si de dormit niciatata nu inteleg :-( nu am inselat nu am mintit-o de iubit am iubit si o iubesc chiar mai mult decat pe mine:-(:-( ceva sfaturi pentru mine...:-(:-(

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Am inteles povestea si durerea ta, dar asta-i viata! Tu ai putea iubi o fata care nu-ti mai place?

| cristimihailov a răspuns:

Buna, ca orice rana si asta se va vindeca. Ai pus suflet bravo. Dar la un moment dat ai devenit redundant.

Acum este cu altul.

Respecta-i alegerea, intelege ca atat a fost si mergi mai departe.

Si poti sa privesti altfel: daca consideri ca ati avut o relatie frumoasa, acum ai sansa sa iti faci o noua relatie, mai frumoasa decat cea precedenta.

Cu orice cuvinte ai spune-o, las-o in pace si gaseste-ti alta.

Răspuns utilizator avertizat
| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ti gasesti pe altcineva. Asta i viata cum spune si Neutrino: *** happens!

| Phini a răspuns:

Ceva de genul am si eu, doar ca eu inca nu m-am despartit, si daca e sa ma despart... nu dramatizez, deoarece nu are rost.
Fetele se satura repede de tine daca vede ca te-au cucerit, din cauza asta e bine sa fi mai indiferent uneori, mai ales cand vine vorba unde se duce sau altele, ca o sa fie geloasa. iar daca clacheaza, desparta-te de ea, punct.
Insa tu. nu ar trebui sa te mai gandesti la ea, cunoaste alta, si treci peste ea, chiar daca e greu. o sa iti revi. Succes!

| Psihedelic777 a răspuns:

Pai...prietene,e destul de complicat.Dar sa nu facem capat de lume din asta.Trebuie sa fie ceva la mijloc. Dupa o relatie atat de lunga sa spuna ca nu va mai leaga nimic e un pic dubios.Adica vorbeste odata cu ea(de preferat fata in fata, du-te la ea, asteapt-o vezi tu cum faci) si vorbeste-i despre tot.Intreab-o de ce s-a terminat asa si care este motivul exact pentru care a vrut sa va despartiti. Spune-i ca daca ai suparat-o cu ceva sa iti spuna, iar daca nu sa iti zica de ce a vrut sa va despartiti.Tu spune-i cat de mult ti la ea si cat de mult o iubesti. Spune-i ca e totul pentru tine si ca nu vrei sa se termine asa.Da totul afara sa zic asa si ai incredere ca va fi bine.Asta e foarte important.Pur si simplu incearca sa stai calm sa vorbesti cu ea si va fi binehappy. Multa, multa baftahappy

| printrestele a răspuns:

Faptul ca ai lovit-o a fost cea mai mare greseala dar...mai incearca sa-ti ceri scuze, flori, cuvinte sincere poate te iarta, dar asta doar in cazul in care te iubeste, dar daca nu te iubeste atunci ce rost are sa mai lupti, fete mai sunt nu se sfarseste lumea...