| Usordargreu a întrebat:

Cum sa nu te mai enervezi?
Pentru ca mulți colegi imi spun ca sunt o persoana rea si ca mă enervez repede.

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa nu bagi in seama ce spune lumea, fii indiferent pur si simplu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te enervezi, constientizezi momentul, iti dai seama ca te enervezi si gata. Te schimbi.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să nu te mai enervezi așa repede.
Nu băga lumea în seamă.

| Lioana a răspuns:

Ar fi bine sa nu-ti mai pese de ce spun sau fac ceilalti ca sa nu te mai enervezi. Nervii apar atunci cand lucrurile nu merg asa cum ti-ai dori. Reseteaza-ti asteptarile si nu mai avea asteptari mari de la oameni. Incearca sa-i intelegi pe fiecare in parte de ce face ceea ce face si vorbeste cu calm in orice imprejurare.

| StrongHeart a răspuns:

Nu pune la suflet ce spun persoanele care nu-ti vor binele! Apuca-te de sport si varsa-ti frustrarile alergand sau practicand un sport, te va scoate din starile proaste si vei avea mai multa incredere in tine.Eu asa am facut.

| Bibio22maria2005 a răspuns:

Fiecare persoană gândește cum vrea toți suntem speciali în felul nostru nu mai pune la suflet aceste lucruri și dacă le făceai acum nu le mai fa fi mereu pozitiva