| justme08 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase in parc, pentru ca de fiecare data cand gasca noastra face ceva interesant exact atunci mama vrea sa stea cu mine.pls.

Răspuns Câştigător
| Ameliedream a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea intr-o zi in care trebuie sa iesi sau doar fa sa,, para''ca trebuie sa ies.renunta la iesire si ramai cu ea... ia-o in brate discuta serios despre motivul pentru care are nevoie de sprijin moral sau de cineva cu care sa comunice incearca sa o imbarbatezi si explica-i ca e important sa iesi pentru tine astfel te poti extinde si recreea.in caz contrar analizeaza bine s-ar putea sa fie un pretext pentru care sa nu ies din,, frica;;, ca ti se poate intampla ceva rau:bafta s-auzim de bineebig hug

3 răspunsuri:
| Monica a răspuns:

Spune-i că vrei mai multă libertate. Că ai prietenii tăi. Că vrei să ieşi şi tu, puţin.
Fii mai deschisă cu ea.Asta te-ar putea ajuta foarte mult, iar mama ta ar înţelege că ieşirile cu prietenii sunt mai ''interesante'' actualmente.
Insistă, spunându-i că vei avea grijă de tine, că te întorci la ora fixată de voi şi poate aşa te v-a lăsa.
Sper că te-am ajutat! Succes

| perusita a răspuns:

Ii spui cai ceva important si ca vrei sa iesi.sau spui ca indata incepe scoala si nu mai ai timp sa te mai intalnesti cu ei.

| danielagoldica a răspuns:

Ce trebuie sa o convingi atata!? Pleci in parc si cu asta basta! Cu cat te rogi mai mult de ea cu atat si-o ia mai mult in cap!