| MiniEmoTion a întrebat:

Cum sa respiri cand faci Flotari?
Cate flotari sa faci daca ai in jur de 13 ani si poti face 20-25 intr-o serie?
Ce regim sa tii?
Si nu in ultimul rand daca Ai nevoie de suplimente?
Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| thegame94 a răspuns:

Nu prea conteaza modul in care respiri cand faci flotari, atat timp cat respiri normal, de obicei eu inspir cand cobor si expir atunci cand ma ridic.iti recomand sa faci flotari in pumn daca vrei sa ai monturile mai tari.despre regim ce pot sa spun e ca nu trebuie sa mananci seara si incearca sa mananci alimente bogate in proteine si vitamine(de exemplu carne de pui sau fructe, legume etc) dar si alimente care contin calciu(lapte, branza etc). recomandat ar fi sa nu consumi suplimente inca de la varsta asta pentru ca organismul tau poate sa sufere dupa cativa ani.acum incearca doar sa mananci sanatos si incearca diferite exercitii, nu numai flotari. spre exemplu, daca nu faci sala atunci poti sa incerci sa sari coarda sau sa faci tractiuni sau abdomene.sunt multe modalitati prin care poti sa-ti modelezi corpul.eu zic ca 25 de flotari sunt suficiente la varsta ta. poti sa incerci urmatorul exercitu care te va ajuta sa faci mai multe flotari daca vrei:astazi sa faci flotari pana cand nu le mai executi corect,tii minte cate flotari ai facut, iar urmatoarea zi sa faci la fel doar ca sa te fortezi sa mai faci inca o flotare, la fel a treia zi si tot asa. sper ca am fost de folos.

4 răspunsuri:
| NoIdentity a răspuns:

In primul rand cand faci orce fel fe efort se respira pe nas! iar daca ai 13 ani : nu este un anumit nr de flotari pe care sa il facibig grinin ceea ce priveste dieta eu nu tin : antrenament zilnik si nu trebuiesa te indopi cu mancare sau dulkiuribig grinfunda?:X

| MiniEmoTion explică:

OK! pe nas, DAR MAI EXACT, cand cobori(indoi coatele)expiri sau inspiri?
Si apropo...am 53 kg, faci cam 100 in 4 serii(daca ma fortez sa fac 25).
Help, spuneti tot ce stiti

| andreea_2584 a răspuns:

Ti gura deschisa si tragi aer