| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de depresie? M-am saturat sunt de mult timp in depresie si nu am cu cine vorbi.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si din ce motiv iti provine, du-te la psiholog.

| cavalerul11 a răspuns:

Bro pot sate ajut cu depresia ta plus sfatul meu iesi la aer curat prieteni mai viziteaza rudele verisori verisoarele daca vrei sate ajut da mesaj in privat

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand sa iesi la aer liber cu un prieten, coleg, vecin sau chiar cu un verisor.
Mediul online nu-t face bine, dimpotriva, iti adanceste starile de rau si depresie.
Fa un sport, bate mineta intr-un parc, sari coarda, alearga cu rolele sau bicicleta. In parc sau prin gardini, gasesti zecid e tineri care au activitati si leaga prietenii noi. Asta poti face si tu!
Soarele, activitatae fizica si hrana sanatoasa cu multe fructe proaspete si legume, te vor schimba in bine.

| Plato a răspuns:

Putem vorbi daca vrei.
O sa treci peste depresie. E ceva destul de comun acum, mai ales la adolescenti. E o varsta cand de subestimezi foarte mult.
Trebuie doar sa fii pozitiv, sa crezi mereu ca maine va fi mai bine.winking
Scrie-mi cand/daca vrei sa vorbim.

| timidul96 a răspuns:

Stiu cum e.
E o perioada destul de grea in care totul depinde de tine, de modul cum vezi unele lucruri