| anonim_4396 a întrebat:

Mereu sunt trist si fara chef, ma urasc, nu pot fi in pas cu lumea normala. M-am saturat sa fiu in depresie de atata timp si nu pot sa imi revin. N-am cu cine vorbi niciodata si mereu sunt plictisit.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gasesteti ocupatie cu ceva care nu are treaba cu lumea

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Pai si pana la urma cum voi reusi sa vorbesc cu oamenii? sad

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Lumea e rea fiecare are interesele personale in viata. Se poate trai fara lume

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cumpără, citește și aplică cartea Învinge depresia de Robert l. Leahy.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă îți faci activități, automat ai de aface cu oameni, poți sa socializezi cu ei. Poți sa faci niște cursuri, sau sa muncești ceva, voluntariat etc. Important e sa ieși din casa și sa încerci sa ți faci cunoștințe.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!