| bebitza a întrebat:

Cum sa scap de obsesia pentru un baiat de care m-am despartit de un an, pe care credeam ca il iubesc, insa cred ca e mai mult o obsesie? am incercatsa fiu cu alt baiat, insa nu am putut sa pun suflet in relatie.acum sunt cu un baiat cu care mainteleg superb dra...de care trebuie sa ma despart... Oricum, de fiecare data cand il vad pe baiatul cu care am fost anul trecut de fiecare data tresar...am incercat sa il urasc, dar tot degeaba, il uram doar in lipsalui, insa in prezenta lui nu eram in stare sa il urasc. Ce pot sa fac sa simt indiferenta fata de el? uneori cand ma gandesc la el realizez ca fara sa vreau o lacrima imi mangaie obrazul, alteori il urasc pentru cat m-a facut sa sufar...nu vreau sa il iubesc...nu vreau nici sa il uras, vreau pur si simplu sa imi fie indiferent, DAR CUM?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti la o anumita virsta cind incep incertitudinile mai ales in pe plan sentimental.Incearca sa nu-ti mai impui nimic in legatura cu cineva si urmeaza cursul natural al unei relatii...

4 răspunsuri:
| dEutSa_8892 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti mereu ceva de facut, iesi in oras cu prietenele, fa ceva care sa-ti distraga atentia! plimbate, iesi la un film, citeste ceva... vorbeste cu baieti, nu neaparat sa ai o relatie cu cineva... dar incearca sa te debarasezi de fosta relatie...si sa iti spui in mintea ta " a fost, trebuie sa uit!"

| just4fun_8801 a răspuns:

Cauta altu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu ai decat sa lupti pentru el dar pentru a lupta pentru el trebuie sa gandesti limpede sa tu insuti si daca il castigi va fi al tau si vei trai ceea mai frumoasa viata merita as vrea sa ma cauti pe Chips. Factory@gmail.com asta doar daca simti ca ca "fara el esti nebuna si cu el inebunesti" inseamna ca il iubesti si daca nu vrei sa traiesti cu el vei trai toata viata cu gandul la el sa traiesti cu altcineva si sa iubesti pe altcineva este cel mai mare tribut pe care il platim mortii moartea face parte din viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cel mai ok e sa incerci sa il eviti pe cat posibil tot mai mult pana iti dai seama ca de fapt nu e de tine... din pacate si eu sunt tot intr-o situatie de genul asta... iubesc o femeie sau... cel putin am doar eu impresia ca o iubesc... desi a trecut mai bine de un an aproape 2 inca ma gandesc intens la ea... dar incerc sa ma gandesc altfel de ex: ea nu e pentru. mine, m-a facut sa sufar, m-a facut sa plang, m-a facut sa ma simt un om pierdut etc etc si adunate toate la un loc... rezultatul va fi unul pozitiv pentru tine! eu iti urez multa bafta si succes sa treci peste tot... oricum eu sunt de parere ca nu exista "iubire" :-) e doar o falsa imagine... cand aud pe unii ca pronunta cuvantul " te iubesc " e ca si cum as auzi : vrei o tigara? :-) ceva de genu. capul sus si mergi mai departe dar in viitor ai grija sa nu inebunesti vreun baiat aiurea si sa il vezi in limba dupa tine... iar tu sa nu il mai vrei :-) sper ca vei gasi luminita de la capatul tunelului! multa bafta