| jacksonboy a întrebat:

Cum sa scap de tuse? nu mai pot! Iau tot feluri de siropuri dar tot nu scap. Ce sa fac? Ajutati-ma. dau funda

5 răspunsuri:
| geogas a răspuns:

Incearca cu picaturi de propolis, se gaseste la farmacie si inainte de a te culca iti pui in gat 25-30 picaturi, timp de 3-4 zile si ai sa vezi ca o sa-ti treaca.
P.S:Incearca cat de mult posibil sa iei anti-biotice sunt foarte rele pentru ficat si poti face si ulcer.
Cu placere happy!

| TheBlackAng3l a răspuns:

Tusea este din cauza gatului sau plamanilor?
daca este din cauza gatului fa gargara cu apa si sare...iti va trece foarte repede... daca este de la plamani..nu stiu big grin

| fuckeveryone a răspuns:

Miere cu lamaie happy
La mine functioneaza.

| domnina04 a răspuns:

incearca sa iei o lingurita de zahar peste care sa torni spirt mereu mi-a trecut asa

| pikachuaby a răspuns:

Pai, in primul rind ceai cu lamiie... sau lapte cu unt inainte de culcare... miere cu lamiie.si unguent Travisil. Este foarte bun, e de ajuns o noapte si iti trece tusa si durerea din gat.
Dar se poate si cu otet de mere.
succes...