| diana_4908 a întrebat:

Cum sa scapi de cosuri fara creme sau tratamente la cosmetica?

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

Fa ceai de musetel, cand e fierbinte toarna'l intr'un castronel, prinde'ti parul la spate, stai cu fata deasupra castronului, astfel incat sa stai cu toata fata in aburi si in timpo ce stai pune'ti un prosop peste cap si in jurul castronuluiwinking
p. s. poti incerca si cutaden, se aplica seara, iar dimineata cosurile sunt doar niste cojite care se indeparteaza usor, il gasesti la farmacie, si aplica'l doar pe cos, NU pe toata fata.
Take carepeace sign

6 răspunsuri:
| sweet_girl_carmen a răspuns:

Hey! du-te la un dermatolog, si-ti va recomanda o crema, un unguent, o lotiune ceva, cu care sa te dai. si eu am apelat la tot felul de creme din magazine, dar nu au avut efect.

| kanamechidori a răspuns:

Nu stiu ce crezi tu Diana, dar eu consider ca cele mai bune sunt cremele(dar sa fie si de calitate). In schimb, am stat intr-o vara numai la soare si in cateva zile mi-au disparut cosurile.(Nu complet dar incat sa nu mai fie atat de vizibile). Am mai incercat si cu alcool sanitar, cu lamaie, dar cel mai bine e sa stai mereu cu o bentita sau altceva care sa-ti sustina bretonul(daca ai).

| martha a răspuns:

Du-te la dermatolog (poate-ti recomanda tablete Roaccutane au efect sigur ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar cred ca exista optiuni

| andaaaaa a răspuns:

Daca intr-adevar esti disperata mergi la dermatolog, nu face nimic de capul tau! Daca sunt doar cosuri specifice adolescentei singura solutie este apa si sapunul fara alte "creme miraculoase", iar cu timpul vor disparea.