| MamaOmida69 a întrebat:

Cum scapi de urmele lasate de cosuri sau punctele negre?

1. Ce creme ati folosit si v-au ajutat?

2. Exista ceva tratamente naturiste ce pot fi de folos?

Fundaaaa happy

Răspuns Câştigător
| R100 a răspuns:

1. Pastile + gel de curatat + Glyco-A a fost norocul meu pe timpul fara prea mult soare...
2. Tratamente naturiste, niciodata. Niciodata crema de galbenele sau ceaiuri sau ceva pus peste cosuri & pete nu o sa se duca. Nu exista nici un tratament " naturist " mai bun decat crema sau mai de graba crema cu acid Glyco-A dar din pacate sunt multe de zis pentru. ca aceasta se foloseste doar cand nu e foarte mult soare pentru ca iti trebuie mereu protectie 50+ pentru ca risti sa iti faci mai multe pete. Dar ar trebui sa mergi la un dermatolog, asa m-am chinuit si eu un an intreg cu niste pete din prostia mea. Iar acum 3 luni am fost, la un cabinet si am fata f curata si nici urma de cos sau punct negru si asta doar in 3-4 luni si cand ma gandesc cu cate m-am chinuit si eu,Pfuu... Ai grija de fata ta, pentru ca e foarte important. Si mai bine dai un ban,pentru dermatolog si iesi cu fata curata in mai putin timp decat sa stai sa cauti tratament naturist care te ajuta doar atunci, pe moment dar ce iti spune un dermatolog e cu totul altceva. Good, good luck.

3 răspunsuri:
| Diiiaaa a răspuns:

Produsele de la Garnier. Le-am folosit si eu si chiar au efecthappy

| Zapa12 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu punctele negre si cosurile,si am folosit Favisan, e un flacon cu o substanta pe baza de propolis, nuca si musetel.Costa decat 8 lei si pe mine m-a scapat de griji.

http://www.biolinea.ro/......avisan.jpg

Ti-l recomand!

| kiba a răspuns:

Dap puncte negre se scot cu argila ( masca de argila; sau sapun cu glicerina cu argila ) pentru urme de cosuri nu stiu exact cu ce se scot... pentru ca nu-s fata big grin