| B3B3MIKg a întrebat:

Cum sa sparg cosurile de pe piele cu grija?

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Daca vrei neaparat sa le storci, atunci iti pui pe degete niste vata sau pansament si strangi usor, fara unghii si fara a intepa/zgaria/rupe pielita. Te curati apoi bine pe fata, eventual cu un tonic si aplici o crema.

6 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Iti inmoi tenul in bai de vapor apoi cu un tifon infasurate pe degete si pe unghii, de pe pielea corpului :dupa baie.

| raisa1993maria a răspuns:

Cu grija :p, sa fii curata pe maini

| BlackEyedGirl a răspuns:

Mai bine le lasi asa sa rtreaca singurewinking daca le spargi iti raman semne si exista si riscul sa se infecteze.

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Îţi sugerezi să-ţi cumperi o cremă. E cam urat sa le spargi.

| anutatuca a răspuns:

Le storci

| lryAnd a răspuns:

Dar de ce sa le spargi? tu nu stii ca atunci cand iti storci cosurile apar mai multe si exista si riscul sa se infecteze? mai bine foloseste ce ai in casa sa scapi de ele ..adica de exemplu e foarte buna mierea, otetul sau chiar pasta de dinti... sper ca am fost de ajutor:*