| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa uit pe cineva... care shia batut joc de mine?

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trateaza totul cu indiferenta,, nu te mai gandi la el ca nu merita...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Te-apuci de citit o carte de gramatica.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Gandeste-te ca ce ti s-a intamplat este ca o lectie pentru tine si ca data viitoare trebuie sa fii mai atenta si sa iti alegi prietenii cu mai multa grija! nu iti face griji, vei uita acea persoana cu timpul... si mie mi s-a intamplat chestia asta si am mers inaintewinking
timpul e cel mai bun remediu in a uita happy

| Kyky a răspuns:

Gandeste-te ca acea persoana nu merita sa o tii minte, daramite sa te gandesti zilnic la ea. E o persoana care nu ar trebui sa valoreze nimic in ochii tai. Ai patit-o acum, ai invatat (sper), pe viitor ai grija cu cine iti faci de lucru.
Succes! happy

| Mo a răspuns:

Iesi cu prietenii tai si cunoaste oameni noi...astfel vei uita incet-incet respectiva persoana care ti-a facut rau! Cu timpul vei realiza ca ai uitat ce ti-a facut.
pa-pa

| madalina2727 a răspuns:

Daca si-a batut joc de tine inseamna ca nu merita nimic, nici macar sa il mai saluti. ce rost are sa te mai gandesti la cineva care ti-a facut rau? pentru ce tii la el? k il iubesti probabil si de asta orice ti-ar face il vei ierta si ii vei gasi o scuza mereu.nu mai trebuie sa faci asa de data asta macar.asa am fost si eu l-am iubit ca fraiera si el isi batea joc de cele mai frumoase sentimente si am incercat sa mi-l scot complet din minti gasindu-i numai defecte, petrecand f mult cu prieteni care intr-adevar ma apreciau.prin indiferenta am reusit sa il uit, iar cand il vad acum il privesc numai cu dispret.

| justi a răspuns:

Certativa da rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Învață să alegi prietenii cu mare grijă (nu mai mulți cât să-i înumeri pe degete!).
Timpul vindecă și cele mai profunde răni ale sufletului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nui nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca mai repede memoram raul decat binele, poate ca e ceva legat de instinct .eu as incerca sa imi amintesc si clipele bune {sper ca sunt} as incerca sa traiesc cat mai mult in prezent dar si sa inteleg raul care mi s-a facut {mai usor uiti daca intelegi cauza raului decat daca judeci } .si as incerc sa decsopar si alti oameni...

| bebelutza a răspuns:

Greu